Please Be Seated. Hipnotyzująca instalacja na tegorocznym London Design Festival

Please Be Seated. Hipnotyzująca instalacja na tegorocznym London Design Festival

Please Be Seated, Courtesy of Mark Cocksedge

Ławka? Kwiat? Morska fala? Powstała w ramach London Design Festival 2019 instalacja Paula Cocksedge’a inspiruje, zadziwia i zachwyca.

Nieważkość

W tym miesiącu London Design Festiwal powraca do stolicy Wielkiej Brytanii po raz siedemnasty, otwierając ambitnym projektantom wrota do świata sztuki i architektury, prezentując nowe tendencje i umacniając pozycję Londynu jako stolicy światowego designu.

londyn 2
Please Be Seated, Courtesy of Mark Cocksedge

Pośród wielu świetnych projektów, na tegorocznym londyńskim festiwalu możemy obejrzeć instalację Please Be Seated autorstwa Paula Cocksedge’a. Dzieło mieści się na Finsbury Avenue Square w londyńskim Broadgate.

londyn 3
Please Be Seated, Courtesy of Mark Cocksedge

Please Be Seated to trzy wielkoformatowe, faliste elipsy, ułożone od najmniejszej do największej, jedna w drugiej. Wznosząca i opadająca drewniana konstrukcja przypomina targane wiatrem wstążki, sprawiając wrażenie lekkości, niemal nieważkości, pomimo faktycznego ciężaru materiału.

londyn 4
Please Be Seated, Courtesy of Mark Cocksedge

Dzieło Cocksedge’a nie pełni wyłącznie funkcji estetycznej, może bowiem służyć jako ławka, ochrona przed słońcem, plac do zabawy w chowanego, a nawet ślizgawka. Portale, które tworzą się dzięki falistym kształtom, umożliwiają pieszym swobodne przejście przez środek realizacji bez konieczności obchodzenia jej dookoła. Dzięki temu zabiegowi, instalacja nie „zabiera” przestrzeni mieszkańcom i sprawdza się nawet w przeludnionym, ciasnym mieście, jakim jest Londyn.

londyn 5
Please Be Seated, Courtesy of Mark Cocksedge

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.