Pożegnanie Henry’ego Cobba

Pożegnanie Henry’ego Cobba

Henry Cobb, zdj. BSA

Odszedł kolejny z wielkich architektów naszych czasów.

Henry N. Cobb, założyciel Pei Cobb Freed & Partners Architects, zmarł w wieku 93 lat w swoim domu na Manhattanie. Tę smutną wiadomość potwierdził Ian Bader, partner w firmie architektonicznej Pei Cobb Freed & Partners.

Henry Cobb ukończył studia licencjackie na Harvard College, a następnie studiował na Harvard University Graduate School of Design. W 1950 r. Przeniósł się do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę, odgrywając ostatecznie znaczącą rolę w rozwoju miasta. Zprawie 70-letnim doświadczeniem w dziedzinie architektury i prawie czterema dekadami jako partner IM Pei, Henry Cobb stał się ikoną nowojorskiej architektury i został odznaczony Medalem Prezydenta przez Architectural League of New York. Najbardziej godnym uwagi dziełami Henry'ego N. Cobba są John Hancock Tower w Bostonie, 200 West Street w Nowym Jorku, Portland Museum of Art w Maine, John Joseph Moakley US Courthouse w Bostonie i 7 Bryant Park w Nowym Jorku.

The Four Seasons Hotel & Private Residences One Dalton Street, zdj. Four Seasons One Dalton

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.