Podjęto decyzję o likwidacji tymczasowych szpitali w Wuhan

Podjęto decyzję o likwidacji tymczasowych szpitali w Wuhan

Budowa tymczasowego szpitala w Wuhan, zdj. polityka.pl

Dobre wiadomości z Chin! W związku ze spadającą liczbą przypadków osób zakażonych koronawirusem chiński rząd parę dni temu podjął decyzję o zamknięciu tymczasowych placówek medycznych w Wuhan. Szpitale powstawały w zawrotnym tempie, po raz kolejny ukazując zaradność i precyzję Chińczyków. Dzięki niesamowitej determinacji i organizacji służb, Chinom udało się wygasić epidemię w nieco ponad dwa miesiące. Dziś po raz pierwszy nie zanotowano żadnego nowego zachorowania.

W obliczu rosnącego w Europie zagrożenia wirusem, trudno nie docenić błyskawicznej i sprawnej reakcji chińskiego rządu, który krótko po zaognieniu epidemii zarządził wybudowanie 16 tymczasowych szpitali, by zapewnić opiekę medyczną chorym pacjentom i ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Nowe szpitale zostały wybudowane z godną podziwu szybkością i już następnego dnia po zakończeniu prac zaczęły przyjmować pacjentów. Budynki zostały wykonane z prefabrykowanych modułów, dzięki czemu powstawały błyskawicznie: szpital Huoshenshan powstał w zaledwie 10 dni!  Jest to sytuacja bezprecedensowa, nawet pomimo wcześniejszych doświadczeń Chin z szybkim działaniem budowlanym w obliczu epidemii SARS w roku 2003.

Wybudowany z rekordową szybkością szpital Huoshenshan, zdj. wyborcza.pl

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.