Podjęto decyzję o likwidacji tymczasowych szpitali w Wuhan
Podjęto decyzję o likwidacji tymczasowych szpitali w Wuhan
Dobre wiadomości z Chin! W związku ze spadającą liczbą przypadków osób zakażonych koronawirusem chiński rząd parę dni temu podjął decyzję o zamknięciu tymczasowych placówek medycznych w Wuhan. Szpitale powstawały w zawrotnym tempie, po raz kolejny ukazując zaradność i precyzję Chińczyków. Dzięki niesamowitej determinacji i organizacji służb, Chinom udało się wygasić epidemię w nieco ponad dwa miesiące. Dziś po raz pierwszy nie zanotowano żadnego nowego zachorowania.
W obliczu rosnącego w Europie zagrożenia wirusem, trudno nie docenić błyskawicznej i sprawnej reakcji chińskiego rządu, który krótko po zaognieniu epidemii zarządził wybudowanie 16 tymczasowych szpitali, by zapewnić opiekę medyczną chorym pacjentom i ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Nowe szpitale zostały wybudowane z godną podziwu szybkością i już następnego dnia po zakończeniu prac zaczęły przyjmować pacjentów. Budynki zostały wykonane z prefabrykowanych modułów, dzięki czemu powstawały błyskawicznie: szpital Huoshenshan powstał w zaledwie 10 dni! Jest to sytuacja bezprecedensowa, nawet pomimo wcześniejszych doświadczeń Chin z szybkim działaniem budowlanym w obliczu epidemii SARS w roku 2003.
Największa na świecie impreza science fiction Worldcon odbędzie się w Chengdu Science Fiction Museum, zaprojektowanym przez Zaha Hadid Architects. Obiekt o powierzchni 59 000 metrów kwadratowych, który będzie gospodarzem 81. dorocznej Światowej Konwencji Science Fiction, ma z czasem stać się tętniącym życiem centrum innowacji i miejscem spotkań społeczności.
Opublikowano wyniki konkursu na projekt nowego Muzeum Sztuk Pięknych w Vannes w Bretanii we Francji. Laureatem pierwszej nagrody została renomowana pracownia Nieto Sobejano we współpracy z francuskim architektem Richardem Faure’em.
Ogłoszono otwarcie zgłoszeń do konkursu Modular Home 2021. Za organizację odpowiada platforma Bee Breeders. Konkurs jest częścią większego wyzwania projektowego o nazwie Modular Architecture, którego zadaniem jest zebranie najlepszych projektów związanych z budownictwem modułowym.
Japoński architekt Kengo Kuma i australijski artysta Geoff Nees stworzyli okrągły, oryginalny pawilon, przypominający obiekt zbudowany z ogromnych puzzli. Konstrukcja została wykonana z drewna zebranego w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Melbourne w Australii. Projekt został zamówiony u artystów na Triennale NGV i miał pełnić funkcję odpowiedzi na inne dzieło sztuki – pracę koreańskiego artysty Lee Ufana, zatytułowaną „Dialogue”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.