Pokoje studenckie o wysokim standardzie w nowo otwartym akademiku LivinnX Kraków

Pokoje studenckie o wysokim standardzie w nowo otwartym akademiku LivinnX Kraków

fot. LivinnX Kraków

Czy nowoczesny design LivinnX Kraków poprawi wizerunek akademików, które w zbiorowej świadomości Polaków funkcjonują jako obskurne, brudne i gwarne?

Po studencku, czyli luksusowo

Na krakowskim Zabłociu, niedaleko historycznej fabryki Oskara Schindlera, swoje podwoje dla studentów otworzył prywatny akademik – LivinnX Kraków. Od reszty polskich akademików odróżnia go nie tylko obco brzmiąca nazwa. Jego standard jest wyższy od znacznej części „lepszych” hoteli w mieście.

LivinnX_Kraków_-__Biuro_Wynajmu_Ping_Pong
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków
LivinnX_Kraków_-_Biuro_Wynajmu
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków

Akademik mieści się w lokalach dawnych zakładów przemysłowych na osiedlu Zabłocie w Krakowie. Budynek, choć został gruntownie odnowiony, zachował nieco industrialnego charakteru. Loftowy sznyt dojrzymy także w nowocześnie i harmonijnie urządzonych wnętrzach, w których króluje biel oraz szarość. Projektanci wprowadzają też jaskrawsze kolory, bazują jednak na tych podstawowych – czerwieni, żółci, niebieskim i czerni.

LivinnX_Kraków_-_Jed._2-os._Salon
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków

Duża część ścianek działowych, zwłaszcza w pokojach wspólnego użytku, zbudowana jest ze szkła, dzięki czemu wnętrza zyskują na jasności i przestronności.

LivinnX_Kraków_-_Jed._2-os._Sypialnia_nr.1b
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków

Dom studencki oferuje gościom prawie 300 pokoi o wysokim standardzie, ogromną, designersko urządzoną kuchnię z jadalnią, komfortowy pokój wspólny. Na studentów czeka również pokój gier z konsolami, siłownia, pokój do jogi, pokój artystyczny, sauna oraz taras na dachu.

LivinnX_Kraków_-_Jed._2-os._łóżka_antresole_Strefa_nauki
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków

Życie w LivinnX nie jest jednak opcją dla wszystkich. Za piękny wystrój i liczne udogodnienia trzeba będzie bowiem sporo zapłacić. Tak czy inaczej, ci, których na to stać, zapewniają sobie idealne warunki do nauki i odpoczynku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.