Pokoje studenckie o wysokim standardzie w nowo otwartym akademiku LivinnX Kraków
Pokoje studenckie o wysokim standardzie w nowo otwartym akademiku LivinnX Kraków
fot. LivinnX Kraków
Czy nowoczesny design LivinnX Kraków poprawi wizerunek akademików, które w zbiorowej świadomości Polaków funkcjonują jako obskurne, brudne i gwarne?
Po studencku, czyli luksusowo
Na krakowskim Zabłociu, niedaleko historycznej fabryki Oskara Schindlera, swoje podwoje dla studentów otworzył prywatny akademik – LivinnX Kraków. Od reszty polskich akademików odróżnia go nie tylko obco brzmiąca nazwa. Jego standard jest wyższy od znacznej części „lepszych” hoteli w mieście.
Wnętrza akademika, fot. LivinnX KrakówWnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków
Akademik mieści się w lokalach dawnych zakładów przemysłowych na osiedlu Zabłocie w Krakowie. Budynek, choć został gruntownie odnowiony, zachował nieco industrialnego charakteru. Loftowy sznyt dojrzymy także w nowocześnie i harmonijnie urządzonych wnętrzach, w których króluje biel oraz szarość. Projektanci wprowadzają też jaskrawsze kolory, bazują jednak na tych podstawowych – czerwieni, żółci, niebieskim i czerni.
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków
Duża część ścianek działowych, zwłaszcza w pokojach wspólnego użytku, zbudowana jest ze szkła, dzięki czemu wnętrza zyskują na jasności i przestronności.
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków
Dom studencki oferuje gościom prawie 300 pokoi o wysokim standardzie, ogromną, designersko urządzoną kuchnię z jadalnią, komfortowy pokój wspólny. Na studentów czeka również pokój gier z konsolami, siłownia, pokój do jogi, pokój artystyczny, sauna oraz taras na dachu.
Wnętrza akademika, fot. LivinnX Kraków
Życie w LivinnX nie jest jednak opcją dla wszystkich. Za piękny wystrój i liczne udogodnienia trzeba będzie bowiem sporo zapłacić. Tak czy inaczej, ci, których na to stać, zapewniają sobie idealne warunki do nauki i odpoczynku.
Praktyki Bjarke Ingels Group i A-Lab zaprezentowały projekt Oslo Science City, dzielnicy naukowej w stolicy Norwegii, która zostanie nowym domem około 150 000 naukowców, studentów i przedsiębiorców. Jak mówią architekci, projekt ma przyczynić się do rozwoju miasta i szybszego przyjęcia przez Norwegię rozwiązań proekologicznych.
Położony w doskonałym miejscu, na idealnie ukształtowanej działce, w każdym calu spełniający potrzeby mieszkańców i zapewniający sto procent bezpieczeństwa - taki jest dom perfekcyjny. Czarny koń ambitnej architektury mieszkalnej w Polsce, Marcin Tomaszewski z pracowni Reform Architekt, przedstawia projekt RE:PERFECT HOUSE. Budynek powstał w tym roku w jednej z dzielnic Łodzi.
Miasto Poznań zaprasza artystów – rzeźbiarzy oraz tworzących instalacje artystyczne do dwuetapowego konkursu na projekt króla Przemysła II. Konstrukcja stanie na Wzgórzu Przemysła, tuż obok Starego Rynku.
Szklany pawilon powstały w Quebec w Kanadzie został zaprojektowany przez biuro Maurice Martel jako hołd dla architektury w stylu modernistycznym. „Pawilon A” to „ogrodowa oaza” z basenem, którego można używać o każdej porze roku. W czasie długich zim, z których słynie region, budynek służy jako miejsce relaksu, czytania lub jogi wśród zaśnieżonego krajobrazu rozwijającego się dookoła dzięki szklanym ścianom. W lecie wystarczy je otworzyć, by pawilon połączył się z długim drewnianym tarasem i otworzył na ogród.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.