Polska i Niemcy. Konkurs na projekt dzieła sztuki

Polska i Niemcy. Konkurs na projekt dzieła sztuki

Materiały Organizatora

Ogrody Polsko-Niemieckie w Warszawie zapraszają artystów, architektów i projektantów krajobrazu do udziału w konkursie na koncepcję i wykonanie dzieła sztuki, które stanie w Ogrodach.

Konkurs ogłoszony przez Ogrody Polsko-Niemieckie ma charakter otwarty. Proponowane przez uczestników obiekty muszą spełniać wymagania estetyczne i tematyczne. Zaproponowany przez organizatorów temat to „Refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE’. W swoich projektach uczestnicy będą mieli okazję pochylić się nad skomplikowanymi i wielowiekowymi relacjami Polski i Niemiec.

„Ogrody Polsko-Niemieckie to projekt Roku Jubileuszowego-2016. Zostały stworzone w celu upamiętnienia 25. rocznicy podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17.06.1991 r. W tym roku obchodzimy dwie rocznice: 5 lat od powstania Ogrodów oraz jubileusz trzydziestolecia Traktatu. Ogród z założenia jest miejscem odpoczynku, relaksu, a także rozmowy. Ten szczególny ma również służyć jako przykład połączenia kultur i  dobrej współpracy pomiędzy sąsiadami – Polską i Niemcami” – piszą organizatorzy.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda pieniężna, a także możliwość realizacji swojej pracy. Prace można nadsyłać do 17 grudnia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.