Polska kostka według Vostok

Polska kostka według Vostok

Dom w Dobczycach, zdj. Vostok

Ten projekt biura architektonicznego Vostok łączy dwie niezwykle popularne w Polsce formy domów jednorodzinnych – święcącą triumfy od lat 70. polską kostkę i modną obecnie współczesną stodołę. Plan przebudowy oryginalnego domu zakłada stworzenie na jego bazie nowoczesnego budynku, ujmującego prostotą i skromnością.

Istniejący dom to typowa, stara polska kostka w malowniczym miasteczku niedaleko Krakowa. Zaproponowaliśmy radykalną przebudowę tworząc wymarzoną przez inwestorów nowoczesną stodołę” – opisują projekt architekci z Vostok. Architekci postawili na naturalne materiały – elewacje pokrywają deski z jasnego drewna, nadając całości przytulności, ale i nowoczesności.

Dom w Dobczycach, zdj. Vostok

 

„Naturalne materiały, drewno, klimatyczna altana w ogrodzie. Zieleń i bardzo funkcjonalny, przejrzysty układ przestrzenny domu” – to właśnie były główne założenia projektu przebudowy domu pod Krakowem. Wspomniana ogrodowa altanka swoim kształtem naśladuje formę domu, tworząc wygodną przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Dom będzie okalać starannie zaprojektowana zieleń, dopełniająca harmonii budynku. Architekci dołożyli wszelkich starań, by polska kostka w Dobczycach stała się spokojnym, pełnym uroku siedliskiem.

Dom w Dobczycach, zdj. Vostok

 

Tworząc, biuro sięgnęło po nowe technologie. „Całość mierzona była za pomocą geodezyjnego skanu 3D oraz dokładnie wymodelowana. […] W tego typu projektach technologia BIM i praca na modelu 3D sprawdzają się idealnie. W momencie, kiedy pracujemy z istniejącym już budynkiem, łatwiej uniknąć błędów projektowych” – piszą architekci o swoim projekcie.

Dom w Dobczycach, zdj. Vostok

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.