Pomysł na Miasto

Pomysł na Miasto

Plakat wydarzenia

Co można zmienić, żeby w miastach żyło się lepiej? Czy zmiany na niewielką skalę mają moc oddziaływania? Jakie miasta czekają na nas w przyszłości? Oto pytania, które zadadzą sobie uczestnicy kolejnej odsłony projektu Pomysł na Miasto.

Wyjątkowe wydarzenie na polskim wybrzeżu! UrbanLab Gdynia zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu Pomysł na Miasto. Projekt na ma na celu zebranie planów różnorodnych mikroinnowacji architektonicznych i urbanistycznych, które – wprowadzone do miasta – będą działać na rzecz adaptacji metropolii do postępujących zmian klimatycznych.

„Szukamy Pomysłów na Miasto, które odpowiedzą na wyzwania związane z adaptacją do zmiany klimatu. Propozycje mogą dotyczyć np. zieleni miejskiej, budowania świadomości wśród mieszkańców, czy działań na rzecz czystego powietrza. Zachęcamy do szerokiego spojrzenia na temat i zastanowienia się, jak można w ten projekt włączyć gdynian i gdynianki. Pomysły z największym potencjałem, wybrane przez komisję ekspercką, zostaną przetestowane i udostępnione do upowszechnienia” – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Spośród zebranych propozycji, jury wybierze co najmniej trzy, które zostaną poddane wnikliwym testom, a po uzyskaniu pozytywnej opinii ekspertów zostaną wdrożone w Gdyni. Wartościowe pomysły, na które zabraknie miejsca w „finale”, zostaną umieszczone w katalogu otwartym dla innych miast, które zaoferują przeprowadzenie badań i zastosowanie ich na swoich ulicach.

Plakat wydarzenia

Niezbędne dokumenty oraz regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.