Ponowne otwarcie kaplicy w Houston

Ponowne otwarcie kaplicy w Houston

Rothko Chapel, zdj. Thomas Struth

Kaplica Rothko, znana z serii abstrakcyjnych obrazów uznanego malarza Marka Rothko, otworzy swoje podwoje już za kilka miesięcy. Odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z nowych obiektów, takich jak park czy pensjonat.

Rothko Chapel w Houston zostanie ponownie otwarta we wrześniu. Kaplica, będąca jednym z lepiej znanych nowoczesnych obiektów religijnych na świecie, przeszła niedawno gruntowną renowacje. Prace jednak nie zostały zakończone definitywnie – architekci i projektanci wciąż pracują nad tym, by budynek zbliżył się maksymalnie do oryginalnej wizji twórców kaplicy, której główną atrakcją są abstrakcyjne obrazy malarza Marka Rothko.

Rothko Chapel, zdj. tripadvisor.com

Kaplica miała otworzyć swoje podwoje już w czerwcu, uznano jednak, że ze względów bezpieczeństwa lepiej będzie zaczekać do jesieni. Zarządzający nią dopracują przez ten czas harmonogram obchodów ponownego otwarcia obiektu.

Projekt przebudowy kaplicy został stworzony i przeprowadzony Architecture Research Office, która zajęła się udoskonaleniem samego budynku. Za aranżacje przyległych do Rothko Chapel budynków, wnętrza i oświetlenie odpowiada firma George Sexton Associates, nad krajobrazem pracował natomiast zespół z Nelson Byrd Woltz Architects. Całość planu kooperacji architektów obejmuje opracowanie budynku głównego, budynków administracji i archiwum, pensjonatu, ogrodu oraz niewielkiego parku i placu.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.