Powerhouse Arts

Powerhouse Arts

zdj. Herzog & de Meuron

Oto kolejny przykład na to, że architektoniczny recykling ma sens! Biuro Herzog & de Meuron prezentuje ukończoną realizację - przebudowę dawnego obszaru przemysłowego, który od teraz będzie służył mieszkańcom Brooklynu, wspierając ich inicjatywy artystyczne.

Szwajcarskie studio architektoniczne Herzog & de Meuron ukończyło renowację elektrowni na dawnym terenie przemysłowym wzdłuż Kanału Gowanus na Brooklynie. Projekt jest częścią obejmującego całe miasto projektu rewitalizacji i przywrócenia zapomnianych u nieużywanych części do użytku publicznego. Architektom udało się osiągnąć niezwykłe efekty 0 115-letnia elektrownia została przekształcona w centrum produkcji sztuki, Powerhouse Arts.

Studio wyjkorzystało pozostałości jednego z dawnych budynków wchodzących w skład kompleksu przemysłowego, i przekształciło ją w sześciopiętrowe centrum produkcji sztuki, które zapewni użytkownikom wysoki komfort użytkowania, a także będzie przyjazne środowisku. Architekci postanowili zachować szczegóły z oryginalnej struktury, aby okazać szacunek do historii miejsca i jego krajobrazu przemysłowego. Projekt obejmował renowację budynku pokrytego cegłą zwanej Turbine Hall oraz odbudowę zburzonego Boiler House. Fasada Turbine Hall zachowała swoją murarkę i łukowe okna, typowe dla budynków przemysłowych z początku XX wieku, podczas gdy Boiler House został udoskonalony elementami z czerwonego betonu, aby lepiej dopasować się do historycznej cegły.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.