Poznań szuka pomnika. Konkurs

Poznań szuka pomnika. Konkurs

Plakat wydarzenia

Miasto Poznań zaprasza artystów – rzeźbiarzy oraz tworzących instalacje artystyczne do dwuetapowego konkursu na projekt króla Przemysła II. Konstrukcja stanie na Wzgórzu Przemysła, tuż obok Starego Rynku.

Konkurs zostaje ogłoszony jako konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny na twórcze prace projektowe pt. KONKURS NA PROJEKT POMNIKA KRÓLA PRZEMYSŁA II W POZNANIU.

Celem konkursu jest uzyskanie wybitnego pod względem artystycznym projektu pomnika - rzeźby przedstawiającej postać króla Przemysła II, która winna stać się artystycznym i trwałym elementem kompozycji przestrzennej, wzbogacającym przestrzeń publiczną miasta Poznania o wysokiej klasy dzieło upamiętniające postać historyczną” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Pierwsze i drugie miejsce otrzymają kolejno 40 i 20 tysięcy złotych. Jury rozda również cztery wyróżnienia, których autorzy zostaną zagrodzeni kwotą 13 tysięcyu złotych. Termin składania wniosków o udział w konkursie mija 28 października 2020, natomiast prace można składać do dnia 4 grudnia 2020. Kilkanaście dni później wybrani do drugiego etapu uczestnicy dostaną informacje o możliwości dalszego udziału w konkursie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lutym przyszłego roku.

Więcej informacji, najczęściej zadawane pytania, regulamin i dokładny kalendarz dostępny jest na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.