Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019
Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019
Atal Warta Towers, zdj. AP Szczepaniak
Projekt Atal Warta Towers w Poznaniu autorstwa AP Szczepaniak zostaÅ‚ doceniony przez jury miÄ™dzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards. Budynek mieszkalny zwyciężyÅ‚ w kategorii „Mixed Use”.
60–metrowy budynek na PoznaÅ„skich Ratajach bÄ™dzie mieÅ›ciÅ‚ ponad trzysta mieszkaÅ„, lokale usÅ‚ugowe oraz duży parking podziemny. Projekt opiera siÄ™ na koncepcji przesuniÄ™tych wzglÄ™dem siebie geometrycznych moduÅ‚ów, które przy caÅ‚ej swojej monumentalnoÅ›ci sprawiajÄ… wrażenie lekkich.
Atal Warta Towers, zdj. AP Szczepaniak
„Charakterystycznym elementem jest kilkumetrowe nadwieszenie nad liniÄ… zabudowy, w którym umieÅ›ciliÅ›my wejÅ›cie gÅ‚ówne. Budynek stoi na naturalnym wzniesieniu i dziÄ™ki temu otrzymujemy wrażenie monumentalizmu, które w tym przypadku należy uznać za zaletÄ™” – opowiada o projekcie architekt Artur Szczepaniak.
Stowarzyszenie VICE VERSA prezentuje niezwykłą i poruszajÄ…cÄ… wystawÄ™ fotografii. ArtyÅ›ci skupili siÄ™ na analizie zagadnienia granicy, jako przykÅ‚ad obierajÄ…c granicÄ™ pomiÄ™dzy paÅ„stwami należącymi do NATO, a tymi, które do organizacji nie wstÄ…piÅ‚y.
Studio Organic przedstawia projekt Clay House – domu, który harmonijnie łączy proste formy, ekologiczne materiaÅ‚y i doskonale przemyÅ›lanÄ… przestrzeÅ„. Minimalistyczny, peÅ‚en elegancki design pozwoli mieszkaÅ„com Clay House na prawdziwe wyciszenie i powrót do natury.
Zaha Hadid Architects przedstawia zwyciÄ™skÄ… propozycjÄ™ kompleksu wielofunkcyjnego w Budapeszcie, skÅ‚adajÄ…cego siÄ™ z przestrzeni mieszkaniowych, biurowych i handlowych, połączonych ze sobÄ… spajajÄ…cymi lokalnÄ… spoÅ‚eczność zielonymi terenami, przeznaczonymi do wspólnego użytku. Inwestycja powstanie w Budapeszcie.
Kolejny sukces studia Zaha Hadid Architects! Prestiżowa praktyka architektoniczna wygraÅ‚a konkurs na projekt MiÄ™dzynarodowego Centrum Wystawowego w Pekinie. Studio bÄ™dzie odpowiadać za koordynacjÄ™ drugiej fazy projektu, której celem jest rozszerzenie oferty instytucji i stworzenie kolejnych, nowych przestrzeni wystawienniczych. Wizualnie obiekt czerpie z tradycji i kultury Chin.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informacjÄ™ o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.