Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019

Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019

Atal Warta Towers, zdj. AP Szczepaniak

Projekt Atal Warta Towers w Poznaniu autorstwa AP Szczepaniak został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards. Budynek mieszkalny zwyciężył w kategorii „Mixed Use”.

60–metrowy budynek na Poznańskich Ratajach będzie mieścił ponad trzysta mieszkań, lokale usługowe oraz duży parking podziemny. Projekt opiera się na koncepcji przesuniętych względem siebie geometrycznych modułów, które przy całej swojej monumentalności sprawiają wrażenie lekkich.

ap-szczepaniak-wizualizacja-atal-towers-2
Atal Warta Towers, zdj. AP Szczepaniak

„Charakterystycznym elementem jest kilkumetrowe nadwieszenie nad linią zabudowy, w którym umieściliśmy wejście główne. Budynek stoi na naturalnym wzniesieniu i dzięki temu otrzymujemy wrażenie monumentalizmu, które w tym przypadku należy uznać za zaletę” – opowiada o projekcie architekt Artur Szczepaniak.

ap-szczepaniak-wizualizacja-atal-towers-3
Atal Warta Towers, zdj. AP Szczepaniak
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.