Prefabrykowane wieżowce ADDP

Prefabrykowane wieżowce ADDP

Avenue South Residences, zdj. ADDP

Studio architektoniczne ADDP zaprojektowało dwa 56-piętrowe wieżowce, które zostaną zbudowane z prefabrykowanych części. Jeśli budowa zostanie ukończona, będą to najwyższe prefabrykowane budynki na świecie. Inwestycja, która nosi nazwę Avenue South Residences, staną na jednym z osiedli mieszkaniowym w Singapurze.

ADDP utrzymuje, że około 80% każdego modułu mieszkaniowego zostanie zbudowane poza placem budowy. Jeszcze przed zamontowaniem modułów do szkieletu budynku, każda z prefabrykowanych zostanie częściowo wykończona oraz przygotowana do dalszych etapów budowy.

Avenue South Residences, zdj. ADDP

 

„Na plan składają się dwa superwieżowce; zostaną one ustawione na tle oryginalnych czteropiętrowych apartamentów w stylu Art Deco i alei wielkich drzew deszczowych” – mówi Markus Cheng Thuan Hann z ADDP Architects. „Jego położenie obok historycznego KTM Rail Corridor wzmacnia eklektyczny charakter dzielnicy, zestawiając jakość płynącą z historycznego dobytku kulturalnego z nowoczesnym podejściem do życia, zabawy i pracy” – dodaje.

Avenue South Residences, zdj. ADDP

 

„56-piętrowe bliźniacze wieże charakteryzują się nieskazitelną elegancją i ostrymi liniami w połączeniu z rytmicznie rozmieszczonymi kieszeniami podniebnych tarasów” – opowiada o projekcie architekt. Wieże zaoferują miastu ok. tysiąca nowych mieszkań, których dodatkowym atutem będzie krótki czas budowy i niższa cena. Architekci zachwalają projekt również ze względu na niewielki w porównaniu do tradycyjnego budownictwa ślad węglowy, a także ograniczenie hałasu generowanego zazwyczaj przez place budowy.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.