Prestige Liberty Towers. OMA dla Bombaju

Prestige Liberty Towers. OMA dla Bombaju

Prestige Liberty Towers, zdj. OMA

Najnowszy projekt OMA, Prestige Liberty Towers, prowadzony przez architektów Iyada Alsakę, Adrianne Fisher i Waela Sleimana, powstanie już niebawem w Bombaju w Indiach. Oczekuje się, że kompleks wież, który stanie na dawnym terenie poprzemysłowym, zostanie ukończony w 2025 roku.

Adrianne Fisher, dyrektor generalny, zauważa jak szybko Bombaj zmienia się z miasta przemysłowego w tętniące życiem światowe centrum finansowe, pełne wieżowców mieszkalnych, sklepów oraz biur. Składową tej zmiany jest również projekt Prestige Liberty Towers, zlokalizowany w  eksluzywnej dzielnicy Mahalaxmi. Projekt, który został zlecony przez dewelopera Prestige Group z Bangalore, obejmuje kompleks o mieszanym przeznaczeniu o powierzchni 270 000 metrów kwadratowych. Jest to jedno z największych przedsięwzięć biurowych w mieście, którego sercem są dwie wieże o wysokości kolejno 200 i 290 metrów.

Prestige Liberty Towers, zdj. OMA

 

„Prestige Liberty Towers odpowiada na zapotrzebowanie na wysokiej jakości powierzchnie biurowe w Bombaju, finansowej i handlowej stolicy Indii. Co więcej, budynek oferuje miejsca na aktywności, które sprawią, że będzie tętnił życiem również poza godzinami pracy. Cieszę się, że mogę być częścią projektu terenu z tak bogatą historią i tak dużym apetytem na zmiany” – mówi  Iyad Alsaka.

Prestige Liberty Towers, zdj. OMA

 

 

Projekt OMA bazuje na prostych formach i komfortowych rozwiązaniach. Jego rdzeń stanowią dwie wieże i spajający je cokół. Ponadto pomiędzy wieżami zlokalizowano obszerną przestrzeń rekreacyjną, czyli dach, na który można wyjść z każdego miejsca wież.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.