Najnowszy projekt OMA, Prestige Liberty Towers, prowadzony przez architektów Iyada Alsakę, Adrianne Fisher i Waela Sleimana, powstanie już niebawem w Bombaju w Indiach. Oczekuje się, że kompleks wież, który stanie na dawnym terenie poprzemysłowym, zostanie ukończony w 2025 roku.
Adrianne Fisher, dyrektor generalny, zauważa jak szybko Bombaj zmienia się z miasta przemysłowego w tętniące życiem światowe centrum finansowe, pełne wieżowców mieszkalnych, sklepów oraz biur. Składową tej zmiany jest również projekt Prestige Liberty Towers, zlokalizowany w eksluzywnej dzielnicy Mahalaxmi. Projekt, który został zlecony przez dewelopera Prestige Group z Bangalore, obejmuje kompleks o mieszanym przeznaczeniu o powierzchni 270 000 metrów kwadratowych. Jest to jedno z największych przedsięwzięć biurowych w mieście, którego sercem są dwie wieże o wysokości kolejno 200 i 290 metrów.
„Prestige Liberty Towers odpowiada na zapotrzebowanie na wysokiej jakości powierzchnie biurowe w Bombaju, finansowej i handlowej stolicy Indii. Co więcej, budynek oferuje miejsca na aktywności, które sprawią, że będzie tętnił życiem również poza godzinami pracy. Cieszę się, że mogę być częścią projektu terenu z tak bogatą historią i tak dużym apetytem na zmiany” – mówi Iyad Alsaka.
Projekt OMA bazuje na prostych formach i komfortowych rozwiązaniach. Jego rdzeń stanowią dwie wieże i spajający je cokół. Ponadto pomiędzy wieżami zlokalizowano obszerną przestrzeń rekreacyjną, czyli dach, na który można wyjść z każdego miejsca wież.
Przed nami 11. edycja konkursu A-Z Awards, organizowanego przez kanadyjski magazyn Azure. Laureaci konkursu – autorzy najlepszych projektów – zostaną nagrodzeni, a ich prace obejrzą tysiące obserwatorów i czytelników magazynu.
Studio BB Architekci prezentują nowy projekt swojego autorstwa. Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach powstanie tuż obok dawnego wysypiska śmieci, które dziś przypomina zwyczajny pagórek. Centrum zaoferuje odwiedzającym niezwykłe doświadczenia, które nauczą ich, jak każdego dnia sprzyjać środowisku naturalnemu.
Duńskie studio architektoniczne Dorte Mandrup wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego Exilmuseum w Berlinie w Niemczech. Nowe muzeum o powierzchni 6300 metrów kwadratowych powstanie w sąsiedztwie ruin historycznego dworca kolejowego Anhalter Bahnhof w Berlinie, który odegrał wielką rolę w dziejach II wojny światowej.
Inwestycja „1000 drzew” projektu Heatherwick Studio powstaje nieopodal szanghajskiej dzielnicy kulturalnej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.