Projekt „zielonych klas” dla Uniwersytetu w Maladze

Projekt „zielonych klas” dla Uniwersytetu w Maladze

Panorama Malagi, zdj. Olaf Tausch, CC

Ecosistema Urbano, hiszpańska firma zajmującą się architekturą krajobrazu, niebawem przekształci kampus Uniwersytetu w Maladze w przestrzeń, która umożliwi studentom relaks podczas kontaktu z naturą oraz przysłuży się środowisku.

Nauka i natura

Biuro Ecosistema Urbano zaprojektowało innowacyjny kampus – klasy na zewnątrz, miejsca do spotkań, ławki oraz ścieżki spacerowe. Duży projekt, obejmujący powierzchnię 52 akrów, będzie łączył kampus uniwersytecki Teatinos i miasto. Celem realizacji jest poprawa komfortu nauki studentów, zbudowanie pomostu między środowiskiem naturalnym i naukowym, a co za tym idzie - kształtowanie więzi młodych ludzi z naturą i podniesienie ich świadomości ekologicznej.

malaga
Projekt kampusu Uniwersytetu w Maladze, zdj. Ecosistema Urbano

 

malaga2
Projekt kampusu Uniwersytetu w Maladze, zdj. Ecosistema Urbano

Ekologiczny charakter kampusu nie skazuje jednak studentów i pracowników uczelni na brak dostępu do prądu i internetu w terenach zielonych, kampus zostanie bowiem wyposażony w media potrzebne do nauki i pracy.

malaga3
Projekt kampusu Uniwersytetu w Maladze, zdj. Ecosistema Urbano

Źródło: euronews.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.