Projekt Wydziału Artystycznego Santa Monica College

Projekt Wydziału Artystycznego Santa Monica College

Wydział Artystyczny SMC, zdj. Grimshaw

Studio Grimshaw ujawniło projekt wydziału artystycznego na kampusie Santa Monica College. Zespół budynków będzie składał się z trzech części połączonych patio. Inwestycja o łącznej powierzchni 1950 m2 została zaprojektowana tak, by wspierać interdyscyplinarne eksperymenty artystyczne podejmowane przez studentów i wykładowców.

Odpowiedzialne za projekt kampusu biuro Grimshaw w Los Angeles ściśle współpracowało z wykładowcami Santa Monica College (SMC) – współpraca miała na celu stworzenie budynków w stu procentach odpowiadających na potrzeby studentów kierunków artystycznych.

„Współpracowaliśmy z Wydziałem Sztuki SMC w celu zaprojektowania budynku, który podkreśli ich wizjonerskie postrzeganie sztuki i jej miejsce w rozwijającym się rynku pracy. Było to inspirujące i energetyzujące doświadczenie” – mówi Andrew Byrne ze studia Grimshaw.

Wydział Artystyczny SMC, zdj. Grimshaw

Założeniem architektów było stworzenie jasnej, przestronnej i elastycznej przestrzeni, która będzie inspiracją dla młodych artystów, pozostając jednocześnie dyskretnym tłem dla powstających i wystawianych w niej dzieł sztuki. Dlatego też zdecydowano się na industrialny minimalizm – na elewację budynku składa się odsłonięta stalowa konstrukcja i metalowe ekrany.

Wydział Artystyczny SMC, zdj. Grimshaw

Sercem kompleksu jest duże patio, łączące sąsiadujące ze sobą budynki. Aby zmniejszyć konieczność oświetlania budynków sztucznym światłem i używania klimatyzacji, zadbano o swobodny przepływ powietrza i światła – niektóre ściany wewnątrz budynku zbudowane będą ze szkła, a na sufitach umieszczone zostaną świetliki.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.