Projekt Wydziału Artystycznego Santa Monica College
Projekt Wydziału Artystycznego Santa Monica College
Studio Grimshaw ujawniło projekt wydziału artystycznego na kampusie Santa Monica College. Zespół budynków będzie składał się z trzech części połączonych patio. Inwestycja o łącznej powierzchni 1950 m2 została zaprojektowana tak, by wspierać interdyscyplinarne eksperymenty artystyczne podejmowane przez studentów i wykładowców.
Odpowiedzialne za projekt kampusu biuro Grimshaw w Los Angeles ściśle współpracowało z wykładowcami Santa Monica College (SMC) – współpraca miała na celu stworzenie budynków w stu procentach odpowiadających na potrzeby studentów kierunków artystycznych.
„Współpracowaliśmy z Wydziałem Sztuki SMC w celu zaprojektowania budynku, który podkreśli ich wizjonerskie postrzeganie sztuki i jej miejsce w rozwijającym się rynku pracy. Było to inspirujące i energetyzujące doświadczenie” – mówi Andrew Byrne ze studia Grimshaw.
Założeniem architektów było stworzenie jasnej, przestronnej i elastycznej przestrzeni, która będzie inspiracją dla młodych artystów, pozostając jednocześnie dyskretnym tłem dla powstających i wystawianych w niej dzieł sztuki. Dlatego też zdecydowano się na industrialny minimalizm – na elewację budynku składa się odsłonięta stalowa konstrukcja i metalowe ekrany.
Sercem kompleksu jest duże patio, łączące sąsiadujące ze sobą budynki. Aby zmniejszyć konieczność oświetlania budynków sztucznym światłem i używania klimatyzacji, zadbano o swobodny przepływ powietrza i światła – niektóre ściany wewnątrz budynku zbudowane będą ze szkła, a na sufitach umieszczone zostaną świetliki.
3XN, B+H i Zhubo wygrali konkurs na zaprojektowanie nowego Shenzhen Natural History Museum w chińskim Shenzhen. Muzeum będzie połączeniem innowacyjnej technologii i wiedzy na temat przyrody, a projekt zakłada wykorzystanie najnowszych technologii w dziedzinie architektury i konstrukcji budynków.
Ogłoszono konkurs na projekt Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Wawrze. Centrum, które powstanie pomiędzy ulicami Mrówczą i Patriotów, ma ożywić lokalną kulturę i poprawić jakość więzi między mieszkańcami.
Ten minimalistyczny projekt zachwyci miłośników nieskomplikowanych, pełnych harmonii budynków. Architekci z pracowni Libido doskonale wiedzą, że mniej znaczy więcej, a najprostsze połączenia bywają najlepsze.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki wystartował z pięcioma wystawami w największych miastach Polski. Ekspozycje noszą tytuł „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.