Projekt galerii sztuki od duetu czeskich architektów

Projekt galerii sztuki od duetu czeskich architektów

Galeria projektu Chybik+Kristof, zdj. monolot

Firma CHYBIK + KRISTOF zaprezentowała projekt Publicznej Galerii Sztuki okrytej ruchomymi miedzianymi płytami. Projekt koncepcyjny zlokalizowany jest na nowym placu miejskim, w pobliżu malowniczego brzegu rzeki.

Cylindryczne bryły Galerii inspirowane są dawnymi funkcjami obszaru, który był wykorzystywany do celów przemysłowych – górnictwem oraz hutnictwem. Połyskujące, ruchome miedziane elementy tworzą dynamiczny efekt na elewacjach galerii. Wybór materiału był swoistą inwestycją – jak mówią architekci, miedź „dobrze się starzeje”. Z czasem materiał będzie zmieniać kolor oraz właściwości, nie tracąc jednak ani trochę ze swojego charakteru.

Galeria projektu Chybik+Kristof, zdj. monolot

 

Wewnętrzne przestrzenie wystawowe zostały zaprojektowane niestandardowo, są bowiem zbudowane na planie koła. Okrągłe kształty skupiają uwagę zwiedzających na umieszczonych w przestrzeniach dziełach sztuki, nadając im nowego znaczenia. Świetliki w dachu zapewniają rozproszone, miękkie światło, doskonale współgrające z wystawami. Oprócz samych galerii w budynku znajdą się również biura, administracja i inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania instytucji kulturalnej.

Galeria projektu Chybik+Kristof, zdj. monolot

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.