Projekt galerii sztuki od duetu czeskich architektów
Projekt galerii sztuki od duetu czeskich architektów
Firma CHYBIK + KRISTOF zaprezentowała projekt Publicznej Galerii Sztuki okrytej ruchomymi miedzianymi płytami. Projekt koncepcyjny zlokalizowany jest na nowym placu miejskim, w pobliżu malowniczego brzegu rzeki.
Cylindryczne bryły Galerii inspirowane są dawnymi funkcjami obszaru, który był wykorzystywany do celów przemysłowych – górnictwem oraz hutnictwem. Połyskujące, ruchome miedziane elementy tworzą dynamiczny efekt na elewacjach galerii. Wybór materiału był swoistą inwestycją – jak mówią architekci, miedź „dobrze się starzeje”. Z czasem materiał będzie zmieniać kolor oraz właściwości, nie tracąc jednak ani trochę ze swojego charakteru.
Wewnętrzne przestrzenie wystawowe zostały zaprojektowane niestandardowo, są bowiem zbudowane na planie koła. Okrągłe kształty skupiają uwagę zwiedzających na umieszczonych w przestrzeniach dziełach sztuki, nadając im nowego znaczenia. Świetliki w dachu zapewniają rozproszone, miękkie światło, doskonale współgrające z wystawami. Oprócz samych galerii w budynku znajdą się również biura, administracja i inne pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania instytucji kulturalnej.
Praktyka architektoniczna Pirinen i Salo z Helsinek prezentuje projekt wyjątkowego domku – studia w lesie. Obiekt powstał dla prywatnego inwestora, filmowca, który szukał miejsca odosobnienia i spokoju do pracy i odpoczynku.
Brytyjska praktyka architektoniczna Scott Brownrigg zaprojektuje i zrealizuje inwestycję The Barony – nowy obiekt turystyczny i kulturalny w East Ayrshire w Szkocji. Zespół architektów dołożył wszelkich starań, by opracować taką koncepcję zabudowy, która będzie jednocześnie funkcjonalna i atrakcyjna dla odwiedzających. Projekt powstaje w ścisłej współpracy z międzynarodowym konsultantem ds. turystyki, profesorem Terrym Stevensem.
Mamy przyjemność przedstawić wyjątkowy projekt domu jednorodzinnego autorstwa Przemysława Olczyka z polskiej pracowni Mobius. Ta wyjątkowa wizja jest doskonałym przykładem na to, jak w kreatywny sposób włączyć charakterystyczne dla otoczenia elementy w projekt budynku i sprawić, by stał się on jego nieodłączną częścią.
Po negatywnie przyjętej przez krytykę wystawie reprezentujących założenia puryzmu płócien Le Corbusiera oraz Amédée Ozenfanta, mieszkający od niedawna w Paryżu Le Corbusier zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest architektura oraz urbanistyka. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej przed szwajcarskim wizjonerem otworzyły się nowe możliwości związane z koniecznością odbudowy zniszczonego państwa oraz poprawienia jakości życia Francuzów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.