Projekt sądu w Fort Lauderdale od SOM

Projekt sądu w Fort Lauderdale od SOM

Fort Lauderdale, zdj. SOM

Praktyka architektoniczna Skidmore, Owings & Merrill otrzymała zgodę na budowę nowego 10-piętrowego gmachu sądu federalnego w Fort Lauderdale na Florydzie. Budynek charakteryzuje nowoczesna fasada z metalu oraz szkła.

Niedawno zatwierdzony przez US General Services Administration, nowy gmach sądu federalnego w Fort Lauderdale będzie miał powierzchnię 23 411 metrów kwadratowych. Administracja sądu zostanie rozmieszczone na 10 kondygnacjach. Nowoczesny, przystosowany do wymagań użytkowników budynek zastąpi stary gmach sądu, zbudowany w 1979 roku. Na udostępnionych przez studio wizualizacjach możemy zobaczyć prostokątną wieżę z wyraźnym podium.

 Fort Lauderdale, zdj. SOM

 

Budynek, który ma powstać na południowym brzegu rzeki Tarpon w centrum Fort Lauderdale, pomieści 12 sal rozpraw, 17 izb sędziowskich, pokoje administracyjne oraz tereny zielone do użytku mieszkańców miasta. SOM wyjaśnił, że projekt budynku jest oparty na zasadach architektury klasycznej. „Na elewację gmachu sądu będą się składać żłobkowane panele z metalu i szkła, które są współczesną interpretacją kolumn korynckich” – mówią architekci z SOM. „Sąd federalny w Fort Lauderdale ucieleśnia ideały godności, przejrzystości i jasności” — powiedział architekt Paul Danna.

 Fort Lauderdale, zdj. SOM

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.