Projekt synagogi w Łodzi

Projekt synagogi w Łodzi

Panorama Łodzi, zdj. Stef Brajter

Pierwsza w powojennej Polsce żydowska świątynia stanie przy ul. Pomorskiej. Za wizję synagogi i przylegającego do niej hotelu odpowiadają architekci z Design Lab Group.

Trwają prace nad zaprojektowana przez Design Lab Group żydowską świątynią. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego budynku, nawiązującego w detalach do tradycji judaistycznej. Dolna elewacji minimalistycznego budynku zostanie pokryta kamieniem, aby wizualnie oddzielić teren świątyni od znajdującego się na wyższych piętrach hotelu.

nowa-synagoga-w-lodzi-1
Projekt synagogi w Łodzi, zdj. Design Lab Group

W budynku oprócz synagogi i trzygwiazdkowego hotelu znajdzie się również koszerna restauracja i Centrum Edukacji Żydowskiej. Co bardzo interesujące, projekt przewiduje zastosowanie systemów ułatwiających przeżywanie wiernym czasu szabatu, np. windy, w których nie trzeba dotykać przycisków, drzwi otwierane automatycznie czy stosowne oświetlenie.

nowa-synagoga-w-lodzi-2
Projekt synagogi w Łodzi, zdj. Design Lab Group

Ukończenie realizacji przewiduje się na rok 2021.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.