Projekty Medusa Group z prestiżowymi nagrodami European Property Awards 2022

Projekty Medusa Group z prestiżowymi nagrodami European Property Awards 2022

Pierwsza Dzielnica, zdj. Medusa Group

Wielki sukces studia architektonicznego Medusa Group! Polskie biuro zostało uhonorowane dwiema nagrodami w ramach konkursu European Property Awards 2022. Oba nagrodzone projekty studia stanęły w Katowicach.

Pierwsza Dzielnica oraz .KTW to projekty Medusa Group, które otrzymały nagrody w kategoriach Residential High-rise Architecture i Commercial High-rise Architecture. Jury konkursu doceniło wyjątkowy design i funkcjonalność projektów polskiego studia. Jak podkreślają nagrodzeni architekci, otrzymane wyróżnienia są istotne tak dla rozwoju ich studia, jak i dla promocji regionu w Europie i na całym świecie.

.KTW, zdj. Medusa Group

„Takie nagrody i uznanie w oczach międzynarodowego jury dają dużo satysfakcji nie tylko Projektantowi, lecz pozwalają zaistnieć Katowicom w świadomości szerszej publiczności na świecie, a Śląskowi zerwać z wizerunkiem postindustrialnego, szarego miasta, o którym jeszcze niedawno mówiło się, że podzieli losy przemysłowego Detroit w USA. To zarazem uhonorowanie odwagi i starań dewelopera, który nie bał się zainwestować tu w dzielnicę mieszkaniową oraz biurowce. Dziś ściągają tu młodzi ludzie oraz firmy z Europy i całego świata, a przemysł ciężki zamienia się w przemysł nowych technologii” – mówi Przemo Łukasik z Medusa Group.

Pierwsza Dzielnica, zdj. Medusa Group

Oba projekty, zarówno Pierwsza Dzielnica, jak i .KTW, staną w Strefie Kultury, prężnie rozwijającej się dzielnicy Katowic, która zaoferuje miejsca pracy i zamieszkania. Dzielnica ta uległa w ostatnich latach licznym przebudowom – dawne budynki przemysłowe zostały zaadaptowane do potrzeb współczesnych najemców i nabywców, powstają w niej również nowe inwestycje.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.