Prosty i nowoczesny pawilon Magazzino

Prosty i nowoczesny pawilon Magazzino

Muzeum Sztuki Włoskiej Magazzino, zdj. Alberto Campo Baez, Miguel Quismondo

Muzeum Sztuki Włoskiej Magazzino powiększy grupę zajmowanych przez siebie budynków o nowy pawilon hiszpańskich architektów Alberta Campo Baeza i Miguela Quismondo, który znajduje się w mieście Cold Spring w stanie Nowy Jork. Muzeum, które powstało w 2017 roku, chce uczynić nowy budynek miejscem, w którym odbywają się wystawy specjalne oraz zajęcia edukacyjne.

Nie jest to pierwsza współpraca nowojorskiej instytucji kulturalnej i dwóch hiszpańskich architektów. Alberto Campo Baeza i Miguel Quismondo zaprojektowali również główny budynek Magazzino. Ich nowy projekt doda 5000 metrów kwadratowych elastycznych przestrzeni wystawienniczych do Muzeum, a także pozwoli na stworzenie nowych udogodnień dla odwiedzających, takich jak czytelnia i kawiarnia.

Muzeum Sztuki Włoskiej Magazzino, zdj. Alberto Campo Baez, Miguel Quismondo

 

Nowy pawilon będzie zlokalizowany w sąsiedztwie głównego budynku i będzie odzwierciedlał jego prostą, liniową konstrukcję. Konstrukcja będzie charakteryzować się betonową fasadą i efektownymi świetlikami. Na pierwszym poziomie znajdą się dwie przestronne galerie, trzecia zaś zostanie umieszczona na parterze. Na najwyższym piętrze zaś znajdą się kawiarnia i czytelnia z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz. „Zaprojektowany w celu uzupełnienia istniejącego budynku muzeum i odzwierciedlenia jego eleganckiego i prostego, nowoczesnego projektu, nowy pawilon nada nowy wymiar rozwijającemu się kampusowi muzeum” - powiedział architekt Miguel Quismondo.

Muzeum Sztuki Włoskiej Magazzino, zdj. Alberto Campo Baez, Miguel Quismondo

 

 

„Nowy pawilon pozwoli nam lepiej służyć społeczności dzięki bogatszej ofercie dla odwiedzających,  zapewni nam również elastyczne przestrzenie, abyśmy mogli rozszerzyć naszą artystyczną i edukacyjną działaność w Cold Spring” – mówi Vittorio Calabrese, dyrektor artystyczny Magazzino.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.