Monologue Art Museum od Wutopia Lab
Firma architektoniczna Wutopia Lab prezentuje projekt muzeum, który powstał dla dewelopera w Qinhuangdao. Charakterystyczna bryła budynku czerpie inspiracje z tradycyjnych form malarstwa chińskiego.
Projekt autorstwa studia BXB Studio to harmonijne połączenie nowoczesności i niepowtarzalnego klimatu podhalańskich terenów. Dom z prywatnym Giewontem, usytuowany na działce w samym sercu Podhala, to projekt dopracowany w najmniejszym detalu. Każdy aspekt wizji studia BXB jest ściśle połączony z charakterystyką górskiego krajobrazu i lokalną kulturą.
„Struktura domu pozwala na percepcję wzrokową dynamicznego traktu już z poziomu garażu. Na parterze zlokalizowany został przestronny hol oraz spa z widokiem na panoramę Tatr. Część dzienna – widokowa – została umiejscowiona na piętrze aby wzmocnić doświadczenie górskiego klimatu. Widoczny w całkowicie przeszklonej ścianie szczytowej Giewont, staje się nieodłącznym elementem wnętrza wydzielonego połaciami dwuspadowego dachu. Tutaj zawiesiliśmy spektakularną kładkę – ostatni odcinek prywatnego szlaku, który przenosi nas na platformę widokową zlokalizowaną w najwyższym możliwym punkcie” – mówią architekci o swoim projekcie.
Bryła domu, choć nowoczesna i minimalistyczna, nawiązuje do tradycyjnego budownictwa podhalańskiego i natury otaczającej działkę – materiały i kolory użyte w projekcie przekładają szare skalne zbocza i pokryte śniegiem szczyty na uproszczony język architektury. Wewnętrzna budowa domu jest inspirowana motywem wędrówki górskiej – jak wskazują architekci, schody umieszczone wewnątrz prowadzą mieszkańca krętymi ścieżkami aż do najwyższego punktu domu – niedużego balkonu, który oferuje widok na rozciągający się dookoła krajobraz.
Firma architektoniczna Wutopia Lab prezentuje projekt muzeum, który powstał dla dewelopera w Qinhuangdao. Charakterystyczna bryła budynku czerpie inspiracje z tradycyjnych form malarstwa chińskiego.
Efektowne, proste bryły i odważny kolor – oto projekt domu Ghent House, który powstał w górach Catskill w północnej części stanu Nowy Jork według projektu studia Thomas Phifer and Partners.
Dyrektor Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej Prof. dr hab. inż. arch. Agata Bonenberg ogłasza konkurs na pracę graficzną przedstawiającą lub inspirowaną autorskim, studenckim projektem architektonicznym: „Obrazy architektury. Przestrzeń Forma Idea”.
Koncepcja domu-stodoły staje się coraz bardziej popularna. Zawdzięczamy to w dużej mierze trendom ekologicznym, a także pragnieniem powrotu do spokojnego, wiejskiego życia w świecie pędzącym z coraz to większą prędkością. Tradycyjną zabudową wiejską inspirowało się również biuro SK-Architekci podczas tworzenia projektu nowoczesnego domu w Karkonoszach.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.