Prywatny Giewont. Góry do kwadratu

Prywatny Giewont. Góry do kwadratu

Dom z prywatnym Giewontem, zdj. BXB Studio

Projekt autorstwa studia BXB Studio to harmonijne połączenie nowoczesności i niepowtarzalnego klimatu podhalańskich terenów. Dom z prywatnym Giewontem, usytuowany na działce w samym sercu Podhala, to projekt dopracowany w najmniejszym detalu. Każdy aspekt wizji studia BXB jest ściśle połączony z charakterystyką górskiego krajobrazu i lokalną kulturą.

„Struktura domu pozwala na percepcję wzrokową dynamicznego traktu już z poziomu garażu. Na parterze zlokalizowany został przestronny hol oraz spa z widokiem na panoramę Tatr. Część dzienna – widokowa – została umiejscowiona na piętrze aby wzmocnić doświadczenie  górskiego klimatu. Widoczny w całkowicie przeszklonej ścianie szczytowej Giewont, staje się nieodłącznym elementem wnętrza wydzielonego połaciami dwuspadowego dachu. Tutaj zawiesiliśmy spektakularną kładkę – ostatni odcinek prywatnego szlaku, który przenosi nas na platformę widokową zlokalizowaną w najwyższym możliwym punkcie” – mówią architekci o swoim projekcie.

Dom z prywatnym Giewontem, zdj. BXB Studio

Bryła domu, choć nowoczesna i minimalistyczna, nawiązuje do tradycyjnego budownictwa podhalańskiego i natury otaczającej działkę – materiały i kolory użyte w projekcie przekładają szare skalne zbocza i pokryte śniegiem szczyty na uproszczony język architektury. Wewnętrzna budowa domu jest inspirowana motywem wędrówki górskiej – jak wskazują architekci, schody umieszczone wewnątrz prowadzą mieszkańca krętymi ścieżkami aż do najwyższego punktu domu – niedużego balkonu, który oferuje widok na rozciągający się dookoła krajobraz.

Dom z prywatnym Giewontem, zdj. BXB Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.