Przebudowa Hackney School of Food z prestiżową nagrodą RIBA

Przebudowa Hackney School of Food z prestiżową nagrodą RIBA

Hackney School of Food, zdj. Surman Weston

Royal Institute of British Architects ogłosił Hackney School of Food, projekt studia Surman Weston, laureatem nagrody Stephen Lawrence Prize 2022. W walce o główną nagrodę stanęły realizacje architektoniczne o budżecie mniejszym niż 1 milion funtów.

Projekt Hackney School of Food przekształca dawne budynki szkolne w szkołę gastronomiczną dla uczniów Hackney. Zamysłem projektu było to, aby uczniowie mieli okazję nauczyć się uprawiać rośliny i gotować. Ponadto przestrzeń służy jako centrum społeczności, które stworzy warunki do wspólnego spędzania czasu i organizacji imprez oraz innych wydarzeń.

Hackney School of Food, zdj. Surman Weston

 

Istniejące konstrukcje zostały zaadaptowane do użytku uczniów przez poprawę ich funkcjonalności oraz ujednolicenie ich projektu. Każda ingerencja architektoniczna była dobrze przemyślana – jednym z głównych założeń architektów było połączenie użyteczności i pięknego designu z niskimi kosztami budowy. Wykorzystując istniejące budynki, architekci zdołali ograniczyć wydatki na materiały i skrócić czas budowy.

Hackney School of Food, zdj. Surman Weston

 

„Sukces Hackney School of Food nie ogranicza się do tej jednej konstrukcji. Architekt i klient opracowali inspirujący plan, który pokazuje innym, jak ożywić swoją społeczność dzięki rewitalizacji istniejących obiektów. Ta odważna i pomysłowa inwestycja jest przykładem siły architektury, która zmienia nie tylko budynek, ale także społeczność, której on służy” – mówi Matthew Goldschmied.

Hackney School of Food, zdj. Surman Weston

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.