Przestrzeń dla rodziny. Biały dom w Buenos Aires

Przestrzeń dla rodziny. Biały dom w Buenos Aires

Casa Luar, zdj. dezeen.com

Nowe życie modernistycznego domu w Argentynie. Adamo Faiden zaprojektował wielofunkcyjny halowy parter.

Wszystko w jednym

Zabytkowy dom z 1929 r., położony w Vicente López w Buenos Aires, niedawno został zakupiony przez młodą rodzinę. Małżeństwo chciało maksymalnie wykorzystać możliwości, które daje duży ogród i połączyć go z równie obszernym parterem domu, mieszczącym przestrzeń do relaksu, pracy i nauki.

casa-luar-adamo-faiden-argentina_dezeen_2364_col_12-1704x2556
Casa Luar, zdj. dezeen.com

 

Do stworzenia projektu najniższej kondygnacji została poproszona firma Adamo Faiden. Ich propozycja dzięki efektownym „ścianom” z okien, wizualnie połączyła przestrzeń domu z połacią zieleni na zewnątrz.

Zamiarem projektantów był powrót to kontaktu z naturą, zatraconego przez nas na skutek urbanizacji i uprzemysłowienia. „Kiedy okna są całkowicie otwarte, parter jest postrzegany jak duży namiot, którego osłoną jest sam dom” – mówią projektanci.

casa-luar-adamo-faiden-argentina_dezeen_2364_col_5-1704x959
Casa Luar, zdj. dezeen.com

Białe, proste wykończenia nadają przestrzeni minimalistyczny charakter, który doskonale komponuje się z metalicznym kominkiem o niestandardowym kształcie.

casa-luar-adamo-faiden-argentina_dezeen_2364_col_7-1704x2411
Casa Luar, zdj. dezeen.com

Odnowiona, otwarta przestrzeń będzie zawierać kuchnię, pokój dzienny oraz studio, co pozwoli domownikom na wspólne spędzanie czasu.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.