Przestrzeń wspólna w Denver. Projekt studia Productora

Przestrzeń wspólna w Denver. Projekt studia Productora

Kompleks mieszkaniowy projektu studia Productora, zdj. Onnis Luque.

Firma architektoniczna Productora zrealizowała mały kompleks mieszkaniowy w Denver w stanie Kolorado, który zapewni lokalnej społeczności osiem jednostek mieszkalnych, a także szereg udogodnień dla wszystkich mieszkańców. Tym, co wyróżnia projekt spośród innych, jest intensywny kolor, którym pokryto elewacje budynków.

Zlokalizowany na rogu East 36th Avenue i North Merion Street, na północ od centrum Denver, projekt został zlecony firmie Productora przez dewelopera Continuum Partners. „Ten eksperymentalny projekt znajduje się w pasie dzielnic o niskiej gęstości zabudowy, otaczającym centrum Denver, zaledwie dwie mile od centrum miasta” – mówią architekci ze studia Productora. „Zapewni tanie mieszkania dla singli i par, integrując się z morfologią środowiska podmiejskiego” – dodają.

Kompleks mieszkaniowy projektu studia Productora, zdj. Onnis Luque.

 

Projekt składa się z dwóch identycznych „bliźniaków”, które urzekają intensywnym kolorem elewacji. Większa bryła każdego z budynków znajduje się z przodu działki, z widokiem na ulicę i zawiera trzy mieszkania typu studio oraz wspólną kuchnię i salon. Z tyłu zaś znajduje się jedno dodatkowe mieszkanie. „Projekt oferuje prywatne mieszkania z współdzielonymi pomieszczeniami: kuchnią, salonem i pralnią, dlatego zapewnia subtelną równowagę między potrzebą prywatności a możliwością interakcji społecznych” – mówią architekci. Utrzymują również, że ich pomysł jest odpowiedzią na rzeczywisty kształt rynku mieszkaniowego w Denver. „Duże jednorodzinne rezydencje w korzystnie położonych dzielnicach są często dzielone przez współlokatorów i przyjaciół” – tłumaczą.

Kompleks mieszkaniowy projektu studia Productora, zdj. Onnis Luque.

 

Kompleks mieszkaniowy projektu studia Productora, zdj. Onnis Luque.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.