Przestrzenie Miejskie. Weź udział w konkursie

Przestrzenie Miejskie. Weź udział w konkursie

Panorama Centrum Manufaktury w Łodzi, zdj. Jakub Zasina

Miasto Łódź i Biuro Architekta Miasta zapraszają architektów do udziału w konkursie Przestrzenie miejskie, którego przedmiotem jest projekt miejsc publicznych w mieście.

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ma zaszczyt ogłosić konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. Przestrzenie Miejskie. Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta. Termin składania prac konkursowych upływa 14.11.2022 r. Celem konkursu jest poprawa jakości przestrzeni publicznych, a co za tym idzie - jakości życia, zamieszkania i korzystania z obszaru centrum Miasta” – czytamy na stronie konkursu.

W konkursie obowiązują trzy kategorie:

  1. park kieszonkowy – obszar przy skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Struga,
  2. podwórko miejskie – podwórko Piotrkowska 113,
  3. przebicia wewnątrzkwartałowe – koncepcja zagospodarowania zielonych ścian na nowopowstałych przebiciach wewnątrzkwartałowych w centrum miasta.

„Prace konkursowe powinny w swoich propozycjach zawierać miejsca wypoczynku oraz rekreacji dla mieszkańców Łodzi. Oczekiwane są rozwiązania, które stworzą unikalną, w pełni wartościową i multifunkcjonalną przestrzeń publiczną” – informują organizatorzy konkursu.

Organizatorzy przewidują 9 nagród pieniężnych. Najwyższa nagroda w konkursie wynosi 20 tys. zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.