Przystań kajakarska w Tychach

Przystań kajakarska w Tychach

Przystań kajakarska MOSM w Tychach, zdj. RS+

Część z nas ma już wakacje, inni wciąż czekają na upragniony urlop, kolejni natomiast przygotowują się do powrotu do obowiązków po tygodniach odpoczynku. Ci, którzy najbardziej cenią sobie aktywnie spędzany czas wolny, na pewno dobrze znają realia przystani kajakarskich. Niewygodne, źle zaprojektowane – o ile w ogóle można mówić o projektowaniu – często wręcz prowizoryczne. Ciekawym przykładem na dobrze zaprojektowaną przystań kajakarską jest niedawno opublikowana wizja studia Pracowni RS+ Robert Skitek.

„Jako autorom promenady zależało nam, aby była ona kontynuowana aż do planowanej dalej mariny żeglarskiej. W konsekwencji tego założenia nowa przystań kajakowa staje się jej częścią” – mówią architekci z RS+ o projekcie przystani kajakarskiej MOSM w Tychach. Budynek został podzielony na dwie części – szkoleniową i magazynową. Ta druga jest częściowo „zatopiona” w otaczającym przystań krajobrazie. Dzięki odpowiedniemu projektowi zdaje się wyrastać z pagórka. Część pomieszczeń należących do sekcji szkoleniowej wizualnie otworzono na krajobraz jeziora i prowadzącą jego brzegiem promenadę.

Przystań kajakarska MOSM w Tychach, zdj. RS+

 

Przystań zaoferuje bywalcom jeziora Paprocańskiego również przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Niepokryta roślinnością część budynku została zaprojektowana tak, by pełnić również rolę schodów. Pokryta drewnem, doskonale zgrywa się z otoczeniem naturalnym. Co istotne, schody mogą być również wykorzystywane jako trybuny podczas zawodów kajakarskich.

Przystań kajakarska MOSM w Tychach, zdj. RS+

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.