Punkty szczepień według Stefano Boeriego

Punkty szczepień według Stefano Boeriego

Punkty szczepień we Włoszech, zdj. Stefano Boeri

Znane przysłowie głosi, że „potrzeba matką wynalazków”. I choć kwestia szczepień wciąż dzieli społeczeństwo na tych, którzy uważają je za konieczność i innych, podchodzących do nich z ogromnym sceptycyzmem, akcja publicznych szczepień rusza we Włoszech pełną parą. Na potrzeby służby zdrowia natychmiast odpowiedzieli architekci, przedstawiając projekty punktów szczepień. Obiekty projektu Stefano Boeriego, które już w najbliższych dniach staną na włoskich ulicach i placach, mają nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale również wzbogacać przestrzeń publiczną i przez optymistyczny design przywracać ludziom nadzieję na to, że jeszcze będzie dobrze.

Wizja włoskiego architekta jest nie tylko prosta i praktyczna, ale także przyjazna dla środowiska. Prefabrykowane pawilowy na planie okręgu powstaną z drewnianych stelaży pokrytych wodoodpornymi płachtami, wykonanymi z materiału nadającego się recyklingu. Płachtę pokrywają wizerunki kwiatów w energetycznym kolorze, kojarzącym się z radością i beztroską, za którą wszyscy tak bardzo tęsknimy. Ponadto konstrukcja ma być samowystarczalna energetycznie. Na dachu każdego pawilonu zostaną umieszczone panele słoneczne, która zapewnią wystarczającą ilość energii, by zasilić konstrukcję.

Punkty szczepień we Włoszech, zdj. Stefano Boeri

 

„Życie publiczne we Włoszech toczy się właśnie na placach. Musimy się upewnić, że te pawilony są przystępnymi i wygodnymi i miejscami, które społeczność zaakceptuje jako część swoich przestrzeni, choćby do czasu, w którym zakończymy walkę z Covid-19” – mówi Stefano Boeri, opisując swój projekt.

Punkty szczepień we Włoszech, zdj. Stefano Boeri

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.