
HAL 2100. Konkurs
Platforma UNI ogłosiła rozpoczęcie zgłoszeń do konkursu HAL 2100, którego przedmiotem jest wizualizacja 3D idealnego centrum danych cyfrowych.
Znane przysłowie głosi, że „potrzeba matką wynalazków”. I choć kwestia szczepień wciąż dzieli społeczeństwo na tych, którzy uważają je za konieczność i innych, podchodzących do nich z ogromnym sceptycyzmem, akcja publicznych szczepień rusza we Włoszech pełną parą. Na potrzeby służby zdrowia natychmiast odpowiedzieli architekci, przedstawiając projekty punktów szczepień. Obiekty projektu Stefano Boeriego, które już w najbliższych dniach staną na włoskich ulicach i placach, mają nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale również wzbogacać przestrzeń publiczną i przez optymistyczny design przywracać ludziom nadzieję na to, że jeszcze będzie dobrze.
Wizja włoskiego architekta jest nie tylko prosta i praktyczna, ale także przyjazna dla środowiska. Prefabrykowane pawilowy na planie okręgu powstaną z drewnianych stelaży pokrytych wodoodpornymi płachtami, wykonanymi z materiału nadającego się recyklingu. Płachtę pokrywają wizerunki kwiatów w energetycznym kolorze, kojarzącym się z radością i beztroską, za którą wszyscy tak bardzo tęsknimy. Ponadto konstrukcja ma być samowystarczalna energetycznie. Na dachu każdego pawilonu zostaną umieszczone panele słoneczne, która zapewnią wystarczającą ilość energii, by zasilić konstrukcję.
„Życie publiczne we Włoszech toczy się właśnie na placach. Musimy się upewnić, że te pawilony są przystępnymi i wygodnymi i miejscami, które społeczność zaakceptuje jako część swoich przestrzeni, choćby do czasu, w którym zakończymy walkę z Covid-19” – mówi Stefano Boeri, opisując swój projekt.
Platforma UNI ogłosiła rozpoczęcie zgłoszeń do konkursu HAL 2100, którego przedmiotem jest wizualizacja 3D idealnego centrum danych cyfrowych.
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza architektów i urbanistów do wzięcia udziału w konkursie na projekt prowadzącej do mola w Brzeźnie.
Zespół z praktyki architektonicznej STOPROCENT Architekci, w skład którego weszli Magdalena Morelewska, Przemek Kaczkowski i Anna Wojcieszek, przedstawia projekt domu jednorodzinnego, położonego w malowniczych okolicach Jeleniej Góry. Z okien budynku mieszkańcy mogą podziwiać zróżnicowany górski krajobraz.
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego The HOME Competition. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego, który spełni wymagania współczesnej rodziny. Wielkość i lokalizacja inwestycji jest dowolna – organizatorzy pozostawiają uczestnikom swobodę, by ci mogli udowodnić, że są wyposażeni w kreatywność i umiejętność zrozumienia potrzeb inwestora, tak ważne w pracy architekta.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.