Różowe schody MVDRV. Oryginalny akcent na Het Nieuwe Instituut

Różowe schody MVDRV. Oryginalny akcent na Het Nieuwe Instituut

Instalacja na Het Nieuwe Instituut, zdj. MVRDV

Holenderskie biuro architektoniczne MVRDV ujawniło wizualizacje przedstawiające gigantyczne neonoworóżowe schody, które zostaną dobudowane do elewacji Het Nieuwe Instituut w Rotterdamie. Oryginalna konstrukcja będzie prowadzić zwiedzających na platformę widokową na dachu budynku.

Tymczasowa instalacja, zatytułowana The Podium, będzie rozciągać się od placu przed Het Nieuwe Instituut aż na sam szczyt rotterdamskiego centrum kultury. Architektoniczny dodatek pozwoli gościom na wejście na dach budynku i podziwianie panoramy Rotterdamu.

Instalacja na Het Nieuwe Instituut, zdj. MVRDV

 

Instalacja powstaje w ramach obchodów Miesiąca Architektury w Rotterdamie. Zapewni ona organizatorom festiwalu festiwalowi dodatkową przestrzeń do organizacji wystaw i wydarzeń. Miasto zyska dzięki temu aż 600 metrów kwadratowych powierzchni, która będzie dostępna dla publiczności.

 

Tegoroczna konstrukcja nawiązuje do projektu MVRDV z 2016 roku, zatytuowanego Schody. Wykonana przed sześcioma laty instalacja prowadziła zwiedzających na dach biurowca w centrum Rotterdamu. Schody zostały zbudowane w ramach obchodów 75. rocznicy odbudowy miasta po zniszczeniach, których doświadczyło podczas II wojny światowej.

Instalacja na Het Nieuwe Instituut, zdj. MVRDV

Instalacja ma zostać otwarta 1 czerwca 2022 r., na czas trwania Miesiąca Architektury w Rotterdamie, będzie zatem dostępna aż do sierpnia. Na tarasach na dachu odbędą się wykłady, prelekcje, pokazy filmów i wystawy sztuki.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.