REDWOOD HOUSE. Zaskakujący projekt od REFORM Architekt

REDWOOD HOUSE. Zaskakujący projekt od REFORM Architekt

RE:REDWOOD HOUSE, zdj. REFORM Architekt

Klimatyczny, kameralny i tajemniczy – taki właśnie jest projekt RE:REDWOOD HOUSE. Ciemny, ukryty wśród drzew budynek zachwyca połączeniem nowoczesności i naturalności.

Jedna z ciekawszych polskich pracowni architektury, REFORM Architekt, przedstawia wyjątkowy projekt przebudowy domu. Znajdujący się na zakupionej przez inwestorów działce budynek, który powstał stosunkowo niedawno, bo zaledwie dwie dekady temu, dzięki ingerencji architekta Marcina Tomaszewskiego nabrał niepowtarzalnego charakteru.

RE:REDWOOD HOUSE, zdj. REFORM Architekt

„Ta dwupoziomowa budowla z dwuspadowym dachem swoją formą opiera się o istniejący dom, jednak różnica w odbiorze jest diametralna. Bryłę tworzą dwie stodoły połączone łącznikiem, obydwie ściśle do siebie nawiązują. Pościnane, szklane narożniki unowocześniły bryłę, z kolei okna w narożnikach to element dodany, z którego rozpościera się piękny widok na las” – opowiada o swoim projekcie Tomaszewski. Dzięki ulepszeniom wprowadzonym przez architekta zwykły jasny dom z czerwonym dachem zmienił się w nieoczywistą, ciemną i dynamiczną bryłę.

RE:REDWOOD HOUSE, zdj. REFORM Architekt

RE:REDWOOD HOUSE wykorzystuje naturalne, zadrzewione otoczenie działki i „wnosi” je do wnętrz, w których – podobnie jak na elewacji budynku – króluje drewno. Minimalistyczne, na wskroś nowocześnie urządzone pomieszczenia, zyskują na przytulności dzięki użyciu naturalnych materiałów, pozostając jednocześnie stylowe, luksusowe i oryginalne. Na szczególną uwagę w aranżacji wnętrz zasługuje pomysłowe oświetlenie. „W mojej wizji lampy miały wyglądać jak instalacje z gałęzi w salonie. Mają nieliczne punkty świetlne, a zatem nie oświetlają całej przestrzeni — zupełnie jak w lesie, gdy światło słoneczne jedynie częściowo przedziera się przez drzewa” – dodaje architekt.

RE:REDWOOD HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

RE:REDWOOD HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.