ReDraw. Konkurs dla grafików

ReDraw. Konkurs dla grafików

Fallingwater, zdj. Non Architecture

Platforma Non Architecture zaprasza artystów grafików i rysowników do udziału w konkursie ReDraw. Przedmiotem konkursu jest opracowanie rysunku przedstawiającego Fallingwater, czyli dom nad wodospadem projektu Franka Lloyda. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność w wyborze techniki i stylu, w których wykonają swoją pracę konkursową.

Zachęcamy do kreatywności, krytycznego spojrzenia i innowacyjności. Rysunek może uwydatnić funkcjonalne aspekty budynku, pokazując głębokie zrozumienie jednego lub więcej aspektów projektu przez uczestnika. Równie dobrze może skupiać się na walorach estetycznych, być polem do eksperymentów, ukazywać doskonałość warsztatu rysunkowego przez hiperrealistyczne oddanie obiektu, lub być deformacją optyczną, karykaturalną interpretacją, a nawet abstrakcją opartą na opracowywanym projekcie” – piszą organizatorzy konkursu.

Jury, pozostawiając uczestnikom dowolność w każdym niemal aspekcie, oczekuje odważnych, pełnych charakteru prac, opartych na subiektywnym postrzeganiu rzeczywistości, które w pełnej krasie ukażą zróżnicowanie wrażliwości artystycznych poszczególnych grafików.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły rysowników. Oplata rejestracyjna nie jest uzależniona od liczby osób wchodzącej w skład drużyny. Jury wybierze najlepszą pracę, której autor otrzyma nagrodę pieniężną – 1000 USD oraz możliwość publikacji swojego rysunku w albumach RE-DRAW.03: Fallingwater oraz THEME 2: H2O. Przyznana zostanie także nagroda specjalna oraz 6 wyróżnień honorowych. Czas rejestracji i nadsyłania prac minie 7 maja tego roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.