Regenerative Highrise. Ekologiczny projekt od studia Haptic
Regenerative Highrise. Ekologiczny projekt od studia Haptic
Studio Haptic i firma Ramboll prezentują projekt ekologicznej wieży Regenerative Highrise, która może stanąć w dowolnym miejscu świata. Koncept, jak twierdzą twórcy projektu, ma na celu wywołanie dyskusji wokół stosunkowo krótkiego „życia” wieżowców i eksplorowanie możliwości zapobiegania ich częstym rozbiórkom.
Wewnątrz konstrukcji, nazwanej przez twórców „wieżowcem regeneracyjnym” może znaleźć się wszystko od mieszkań, biur i hoteli po obiekty rekreacyjne lub produkcyjne. Istotnym założeniem projektu było to, aby łatwo można było dostosować uzyskaną przestrzeń do zmieniających się potrzeb mieszkańców miasta.
„Projekt ma na celu przesuwanie granic w zrównoważonej, adaptowalnej architekturze wysokiej. Ta uniwersalna koncepcja projektowa może zostać zaadaptowana w dowolnym mieście świata” – mówią architekci. Do budowy wieżowca użyte ma być drewno klejone krzyżowo, drewno kompozytowe, stal i żelbeton. „Drewno jest niesamowitym […] ale w przypadku wieżowców najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami. Wiemy, że niektórzy projektanci wierzą w czyste drewno, ale w przypadku Regenerative Highrise chcieliśmy użyć kombinacji materiałów, aby wykorzystać to, co może zapewnić drewno, stal i beton” – dodał Shonn Mills z Ramboll.
Architekci André Caetano i Ana Fiúza prezentują wyjątkową i pomysłową przebudowę. Dzięki ogromnemu wkładowi energii twórczej i architektonicznemu wyczuciu projektantom udało się zmienić dawny tartak w portugalskim mieście Oeiras w nowoczesny i wygodny dom jednorodzinny.
Studio MVRDV opublikowało wizualizacje nowego centrum wystawienniczo-turystycznego, które powstanie w porcie w Rotterdamie. Nowe muzeum zostało powołane, aby opowiedzieć wielowiekową historię największego portu w Europie. Twórcy projektu planują otwarcie obiektu na wrzesień 2024 roku.
Praktyka architektoniczna Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt. Inwestycja o powierzchni – bagatela - 1,1 miliona metrów kwadratowych, powstanie w Katarze. Zaprojektowany przez Foster + Partners kompleks składa się z czterech wieżowców zwanych Lusail Towers, z których dwa mają zostać ukończone jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku. Aby uniknąć niedogodności związanych z pracą zdalną nad tak dużym przedsięwzięciem, architekci sięgnęli po najnowsze zdobycze technologii…
Projekt domu jednorodzinnego Slab House, stworzony i opublikowany przez studio mode:lina™ to kwintesencja nowoczesności. Przestronny i dopracowany w najmniejszym szczególe dom powstał w okolicach Poznania, na działce o charakterystycznym ukształtowaniu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.