Regenerative Highrise. Ekologiczny projekt od studia Haptic

Regenerative Highrise. Ekologiczny projekt od studia Haptic

Regenerative Highrise, zdj. Hapitc

Studio Haptic i firma Ramboll prezentują projekt ekologicznej wieży Regenerative Highrise, która może stanąć w dowolnym miejscu świata. Koncept, jak twierdzą twórcy projektu, ma na celu wywołanie dyskusji wokół stosunkowo krótkiego „życia” wieżowców i eksplorowanie możliwości zapobiegania ich częstym rozbiórkom.

Wewnątrz konstrukcji, nazwanej przez twórców „wieżowcem regeneracyjnym” może znaleźć się wszystko od mieszkań, biur i hoteli po obiekty rekreacyjne lub produkcyjne. Istotnym założeniem projektu było to, aby łatwo można było dostosować uzyskaną przestrzeń do zmieniających się potrzeb mieszkańców miasta.

Regenerative Highrise, zdj. Hapitc

 

„Projekt ma na celu przesuwanie granic w zrównoważonej, adaptowalnej architekturze wysokiej. Ta uniwersalna koncepcja projektowa może zostać zaadaptowana w dowolnym mieście świata” – mówią architekci. Do budowy wieżowca użyte ma być drewno klejone krzyżowo, drewno kompozytowe, stal i żelbeton. „Drewno jest niesamowitym […] ale w przypadku wieżowców najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi materiałami. Wiemy, że niektórzy projektanci wierzą w czyste drewno, ale w przypadku Regenerative Highrise chcieliśmy użyć kombinacji materiałów, aby wykorzystać to, co może zapewnić drewno, stal i beton” – dodał Shonn Mills z Ramboll.

Regenerative Highrise, zdj. Hapitc

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.