Relieve. Konkurs

Relieve. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich do udziału do konkursie Relieve, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego krematorium.

Krematoria i domy pogrzebowe są miejscami, w których ludzie po raz ostatni żegnają swoich bliskich, mierząc się z poczuciem straty i rozpaczą. Jak można całkowicie zmienić charakter takich miejsc? Czy mogą być one przestrzeniami, w których członkowie rodziny i przyjaciele zmarłych doświadczają emocjonalnego uzdrowienia? Czy jest możliwe stworzenie miejsca, w którym możliwe będzie przeżycie doświadczeń ze sfery duchowości bez nawiązań do symboli religijnych?

Konkurs Relieve ma na celu zebranie najlepszych konceptów sali pożegnań i krematorium dla agnostyków i ateistów. Organizatorzy zachęcają do wyjścia ze strefy komfortu w myśleniu o miejscach tego rodzaju i podjęcia prób stworzenia o miejsc o zupełnie innym charakterze, sprzyjających zdrowemu przeżywaniu żałoby i godzeniu się ze stratą. Miejsce, w którym ma znaleźć się obiekt, oraz jego forma pozostają w gestii uczestników.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.