Renzo Piano prezentuje ukończoną realizację w Miami

Renzo Piano prezentuje ukończoną realizację w Miami

Eighty Seven Park, zdj. The Boundary

Zakończono prace nad Eighty Seven Park, apartamentowcem projektu laureata Nagrody Pritzkera, Renzo Piano. Projekt samego budynku, jak i jego wnętrz, zakładał stworzenie luksusowych i komfortowych przestrzeni dla wymagających mieszkańców.

Przytulny minimalizm

Właśnie ukończony North Beach w Eighty Seven Park w Miami to pierwszy budynek mieszkalny autorstwa Renzo Piano w Stanach Zjednoczonych. Położony na wybrzeżu apartamentowiec został zaprojektowany tak, by stwarzać iluzję unoszenia się nad otaczającym go parkiem i oceanem. Wnętrza autorstwa paryskiej firmy RDAI, znanej między innymi ze współpracy z firmą Hermes, „zacierają granice między nieposkromioną wyobraźnią a kunsztem”.

Eighty_Seven_Park_Enoteca_Douglas_Friedman
Eighty Seven Park, zdj. Douglas Friedman

Nadmorski kompleks mieszkaniowy pomieści 68 apartamentów z dużymi tarasami, które mają zapewnić mieszkańcom bezpośredni kontakt z malowniczym otoczeniem. W inwestycji znajdą się również: prywatny park o powierzchni dwóch akrów, dwa luksusowe baseny, spa z łaźnią turecką, bar z sokami, kawiarnia, winiarnia i biblioteka – wszystko to do wyłącznego użytku mieszkańców.

Eighty_Seven_Park_Lobby_Library_Douglas_Friedman
Eighty Seven Park, zdj. Douglas Friedman

Choć w doskonale zaprojektowanych, doskonale oświetlonych wnętrzach budynku króluje minimalizm i prostota, designerzy zadbali o to, by użytkownicy czuli się w nich przytulnie. Osiągnęli to za pomocą jasnych drewnianych elementów takich jak półki czy stoliki, plecionych puf, foteli w energetycznych kolorach oraz wysokich roślin ustawionych przy ścianach.

Eighty_Seven_Park_Spa_Douglas_Friedman
Eighty Seven Park, zdj. Douglas Friedman

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.