Ciekawa propozycja z naszego rodzimego podwórka. Karina Wiciak z Wamhouse Studio prezentuje kolejny projekt z serii domów inspirowanych logotypami. Tym razem polskie studio wzięło na warsztat charakterystyczne logo Audi.
Polska firma architektoniczna Wamhouse Studio opublikowała projekt domu mieszkalnego, inspirowanego logo niemieckiego producenta samochodów Audi. Budynek o nazwie The Ringshouse został zaprojektowany przez Karinę Wiciak jako część serii projektów inspirowanych znanymi logotypami. Architektka podkreśla jendak, że źródłem inspiracji były nie tylko same formy geometryczne logo, ale i historia, która za nim stoi.
Budynek, oprócz bezpośredniego przedstawienia logo Audi w samej bryle, nawiązuje charakterem do lat 30., kiedy to marka powstała i święciła triumfy na rynku. Jak mówi sama autorka, budynek odnosi się do architektury popularnego wówczas modernizmu. Jednak elementy typowe dla tego stylu, takie jak surowe konstrukcje betonowe, zaokrąglone ściany i okna, otwarta przestrzeń wewnętrzna, duże przeszklenia, są w tym projekcie przepuszczone przez pryzmat dzisiejszych trendów architektonicznych.
Rigshouse składa się z czterech czterech równoległych cylindrów. Dzienna powierzchnia użytkowa domu wynosi prawie 280 m2. Jednopiętrowa konstrukcja z dużymi, przestronnymi pomieszczeniami, kilkoma sypialniami z łazienkami, pięcioma toaletami, gabinetem, kącikiem muzycznym i biblioteką nie został zaprojektowany jako oszczędny i praktyczny dom dla rodziny – lepiej sprawdzi się jako luksusowa wakacyjna rezydencja.
Architekci z Heatherwick Studio zaprojektowali nowy kulturalny ośrodek dla miasta Utrecht w Holandii. Nazwany Oopen, zeroemisyjny projekt ma być miejscem, w którym będzie można oglądać przedstawienia teatralne, koncerty i wystawy sztuki.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na projekt biofilnego centrum odnowy biologicznej. Nowoczesne i piękne SPA ma pomagać użytkownikom w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.
Organizatorzy Seattle Design Festiwal, którego tegoroczna edycja będzie już dziesiątą, zapowiedzieli, że wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie. Wszystkie zaplanowane wcześniej wystawy i spotkania będą miały formę wirtualną. Temat przewodni tegorocznego festiwalu, „About Time”, doskonale współgra z nową formułą festiwalu i zachęca uczestników do zastanowienia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością rodzaju ludzkiego.
W Talinie powstanie stacja kolei Rail Baltica, za projekt której odpowiedzialne jest biuro Zaha Hadid Architects. Wizja stacji została wyłoniona spomiędzy wielu innych przez jury międzynarodowego konkursu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.