Ringshouse

Ringshouse

Ringshouse, zdj. Wamhouse

Ciekawa propozycja z naszego rodzimego podwórka. Karina Wiciak z Wamhouse Studio prezentuje kolejny projekt z serii domów inspirowanych logotypami. Tym razem polskie studio wzięło na warsztat charakterystyczne logo Audi.

Polska firma architektoniczna Wamhouse Studio opublikowała projekt domu mieszkalnego, inspirowanego logo niemieckiego producenta samochodów Audi. Budynek o nazwie The Ringshouse został zaprojektowany przez Karinę Wiciak jako część serii projektów inspirowanych znanymi logotypami. Architektka podkreśla jendak, że źródłem inspiracji były nie tylko same formy geometryczne logo, ale i historia, która za nim stoi.

Ringshouse, zdj. Wamhouse

Budynek, oprócz bezpośredniego przedstawienia logo Audi w samej bryle, nawiązuje charakterem do lat 30., kiedy to marka powstała i święciła triumfy na rynku. Jak mówi sama autorka, budynek odnosi się do architektury popularnego wówczas modernizmu. Jednak elementy typowe dla tego stylu, takie jak surowe konstrukcje betonowe, zaokrąglone ściany i okna, otwarta przestrzeń wewnętrzna, duże przeszklenia, są w tym projekcie przepuszczone przez pryzmat dzisiejszych trendów architektonicznych.

Ringshouse, zdj. Wamhouse

Rigshouse składa się z czterech czterech równoległych cylindrów. Dzienna powierzchnia użytkowa domu wynosi prawie 280 m2. Jednopiętrowa konstrukcja z dużymi, przestronnymi pomieszczeniami, kilkoma sypialniami z łazienkami, pięcioma toaletami, gabinetem, kącikiem muzycznym i biblioteką nie został zaprojektowany jako oszczędny i praktyczny dom dla rodziny – lepiej sprawdzi się jako luksusowa wakacyjna rezydencja.

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.