River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations
Zapadła decyzja o rozpoczęciu prac nad projektem przebudowy nadbrzeża Nowego Jorku. W projekcie River Ring, który zaoferuje mieszkańcom Nowego Jorku setki nowych mieszkań i miejsc pracy, znajdą się budynki zaprojektowane przez BIG.
Po ponad dwóch latach rozmów z nowojorczykami i przedsiębiorcami Rada Miasta ostatecznie zatwierdziła projekt przebudowy nabrzeża Williamsburg. Propozycja River Ring opracowana przez Two Trees Management we współpracy z Bjarke Ingels Group i Field Operations zaoferuje miastu nowe lokale mieszkalne, przestrzenie socjalne oraz nową siedzibę YMCA. Jak mówią twórcy projektu, powstaje on „w celu zwiększenia łączności nadbrzeża z miastem […] i sprawienia, że mieszkańcy Nowego Jorku będą chętniej wchodzić w świadome interakcje z tą przestrzenią publiczną”.
River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations
River Ring obejmuje około 3 akrów otwartej, dostępnej dla każdego przestrzeni publicznej. Projekt zakłada stworzenie dwóch budynków mieszkalnych zaprojektowanych przez BIG, które zostaną zbudowane przy terenach zielonych projektu Field Operations. W projekcie znajdzie się również chroniona plaża do użytku mieszkańców miasta i kąpielisko.
River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations
Wielofunkcyjny projekt zapewni miastu dotkniętemu kryzysem mieszkaniowym 263 mieszkania dla mieszkańców Nowego Jorku o niskich i średnich dochodach oraz150 mieszkań dla seniorów. W budynkach znajdą się również mieszkania w regularnej cenie.
River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations
Istotną częścią projektu jest nowa siedziba YMCA, dzięki której powstanie 500 stałych miejsc pracy. Budynek został zaprojektowany z dbałością o środowisko – będzie samowystarczalny pod względem energetycznym oraz wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków.
Na warszawskim Wawrze powstaje nowa dzielnica mieszkaniowa! Za projekt osiedla odpowiada studio rmk.architektura. Jak mówią twórcy projektu, tworząc wizję Osiedla Kwiatów Polskich, polegali na charakterystyce lokalnej architektury, kreując jednocześnie architektoniczną przyszłość miasta.
Studio architektoniczne Carlo Ratti Associati opublikowało projekt 218-metrowego wieżowca, który stanie w dzielnicy biznesowej Shenzhen w Chinach. Na fasadzie budynku pojawi się zróżnicowana biologicznie zieleń, która zapewni naturalną „klimatyzację” wnętrzom, a także ozdobi okolicę.
Być może po raz pierwszy w historii świata problemem ogromnej części społeczeństw jest nadmiar przedmiotów i jedzenia, nie zaś ich niedobór. Żyjemy w dobrobycie, otoczeni reklamami, zachęcającymi nas do nabywania kolejnych rzeczy, powoli tracąc umiejętność odróżnienia prawdziwej potrzeby od kolejnej zachcianki. Czy kupując, myślimy o tym, jak nasze nawyki konsumenckie wpływają na środowisko? What Design Can do i IKEA Foundation zapraszają twórców w każdym wieku do uczestnictwa w konkursie No Waste Challenge.
Obiekt został zaprojektowany przez studio Gowin&Siuta. Kultowe miejsce spotkań Warszawiaków po trzech latach przebudowy doczekało się nowego wizerunku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.