River Ring

River Ring

River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations

Zapadła decyzja o rozpoczęciu prac nad projektem przebudowy nadbrzeża Nowego Jorku. W projekcie River Ring, który zaoferuje mieszkańcom Nowego Jorku setki nowych mieszkań i miejsc pracy, znajdą się budynki zaprojektowane przez BIG.

Po ponad dwóch latach rozmów z nowojorczykami i przedsiębiorcami Rada Miasta ostatecznie zatwierdziła projekt przebudowy nabrzeża Williamsburg. Propozycja River Ring opracowana przez Two Trees Management we współpracy z Bjarke Ingels Group i Field Operations zaoferuje miastu nowe lokale mieszkalne, przestrzenie socjalne oraz nową siedzibę YMCA. Jak mówią twórcy projektu, powstaje on „w celu zwiększenia łączności nadbrzeża z miastem […] i sprawienia, że mieszkańcy Nowego Jorku będą chętniej wchodzić w świadome interakcje z tą przestrzenią publiczną”.

River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations

 

River Ring obejmuje około 3 akrów otwartej, dostępnej dla każdego przestrzeni publicznej. Projekt zakłada stworzenie dwóch budynków mieszkalnych zaprojektowanych przez BIG, które zostaną zbudowane przy terenach zielonych projektu Field Operations. W projekcie znajdzie się również chroniona plaża do użytku mieszkańców miasta i kąpielisko.

River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations

 

Wielofunkcyjny projekt zapewni miastu dotkniętemu kryzysem mieszkaniowym 263 mieszkania dla mieszkańców Nowego Jorku o niskich i średnich dochodach oraz150 mieszkań dla seniorów. W budynkach znajdą się również mieszkania w regularnej cenie.

River Ring, zdj. Two Trees Management/Bjarke Ingels Group/Field Operations

 

Istotną częścią projektu jest nowa siedziba YMCA, dzięki której powstanie 500 stałych miejsc pracy. Budynek został zaprojektowany z dbałością o środowisko – będzie samowystarczalny pod względem energetycznym oraz wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.