Rosewood Tower. Prace nad projektem Jeana Nouvel dobiegają końca

Rosewood Tower. Prace nad projektem Jeana Nouvel dobiegają końca

Rosewood Tower, zdj. Grupo Allard

Jeszcze w tym roku skończą się prace nad 22-piętrową wieżą projektu Jeana Nouvel , która znajduje się w pobliżu Avenida Paulista w São Paulo. Wyjątkowy projekt, który nosi nazwę Rosewood Tower, będzie częścią Cidade Matarazzo – zabytkowego kompleksu budynków, które niegdyś stanowiły własność historycznego szpitala położniczego.

Nowy budynek pomieści zarówno pokoje hotelowe, jak i lokale mieszkalne. Do duspozycji mieszkańców i gości będą wyjątkowe tarasy i duże, gęsto zadrzewione tereny zielone.  W kompleksie hotelowo-mieszkaniowym znajdzie się 151 pokoi gościnnych i 122 apartamentów mieszkalnych, dwie restauracje, bar, a także trzy baseny, spa i strefa fitness.

Rosewood Tower, zdj. Grupo Allard

 

„Park Matarazzo to pozostałość... A może bardziej oaza. To przestrzeń spokojnej urbanizacji. Przestrzeń niesamowitych drzew figowych i magnolii. Szpital pośrodku tego terenu jest czymś w rodzaju miniaturowego miasta, bardzo dobrze zorganizowanego wokół dziedzińców. Wokół tego małego klejnotu znajduje się chaotyczna metropolia. Najbardziej interesująca dla mnie jest możliwość pracy z historią tego miejsca” – powiedział Jean Nouvel o swoim projekcie.

Rosewood Tower, zdj. Grupo Allard

 

Projekt ma stanowić „pionową kontynuację okolicznego krajobrazu”. Architekci postanowili zaprojektować budynek tak, aby zachwycał nowoczesnym, minimalistycznym projektem, oddając hołd swojemu architektonicznemu kontekstowi, a jednocześnie nawiązywał do lokalnej natury. Twórcom projektu udało się do osiągnąć dzięki roślinności, która ozdabia elewacje Rosewood Tower.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.