Rotterdam Rooftop. Instalacja MVRDV została oficjalnie otwarta

Rotterdam Rooftop. Instalacja MVRDV została oficjalnie otwarta

Rotterdam Rooftop, zdj. MVRDV

Zaprojektowany przez MVRDV Rotterdam Rooftop Walk został otwarty dla publiczności. Instalacja umożliwi gościom spacer z widokiem na panoramę miasta. Konstrukcja rozciąga się pomiędzy dachami kilku budowli w centrum Rotterdamu.

Projekt ma na celu przedstawienie, w jaki sposób można wykorzystać dachy w celu zwiększania powierzchni w gęsto zabudowanych miastach, którym brakuje przestrzeni na działania publiczne. Rotterdam Rooftop Walk będzie otwarty od 26 maja do 24 czerwca.

Rotterdam Rooftop, zdj. MVRDV

Spacer Rotterdam Rooftop Walk zaczyna się od ulicy handlowej Koopgoot, aby przeprowadzić zwiedzających przez dachy kolejnych kamienic. Na dachach organizacje pozarządowe i firmy urbanistyczne prezentują projekty związane z zazielenianiem, alternatywnymi sposobami wytwarzania energii i magazynowaniem wody. Ostatnim przystankiem na spacerze jest dach historycznego centrum handlowego De Bijenkorf zaprojektowanego przez Marcela Breuera w 1957 roku.

Rotterdam Rooftop, zdj. MVRDV

Przy okazji powstania projektu studio architektoniczne MVRDV przedstawiło 130 innowacyjnych pomysłów na wykorzystanie niezagospodarowanych dachów Rotterdamu. Powstały w ten sposób katalog zatytułowany Rooftop pokazuje, w jaki sposób przebudowa dachów może pomóc w rozwiązaniu problemów współczesnych miast, takich jak ograniczona przestrzeń i niedogodności wynikające z ocieplającego się klimatu.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.