Rozpoczęła się budowa kompleksu kulturalnego autorstwa Santiago Caltravy

Rozpoczęła się budowa kompleksu kulturalnego autorstwa Santiago Caltravy

Performing Arts Building, zdj. Santiago Caltrava

Projekt sali artystyczno-konferencyjnej Yuan Ze, za który odpowiada Santiago Caltrava, po niemal dziesięciu latach oczekiwania, wszedł w fazę realizacji. Powstający budynek będzie kulturalnym sercem hrabstwa Taoyuan, w którym planowane są liczne wystawy i wydarzenia kulturalne. Twórcy projektu umożliwią instytucji stworzenie bogatej, różnorodnej oferty kulturalnej dla mieszkańców regionu, w skład kompleksu wejdą bowiem sala widowiskowa i konferencyjna, sala koncertowa oraz teatr.

Oczekuje się, że projekt Performing Arts Building, zlokalizowany w sąsiedztwie Uniwersytetu Yuan Ze w hrabstwie Taoyuan, na południowy zachód od Tajpej, stanie się prawdziwą mekką dla wielbicieli kultury i sztuki. Niekwestionowaną zaletą powstającej inwestycji jest bliskość promujących kulturę ośrodków naukowych oraz węzłów komunikacyjnych, które zapewnią widzom łatwy dojazd do obiektu. Kompleks złożony jest z trzech budynków: sali konferencyjno-widowiskowej, auli, na której będą odbywać się koncerty oraz teatru.

Performing Arts Building, zdj. Santiago Caltrava

Cechą charakterystyczną zaprojektowanych przez Santiago Caltravę budynków są zakrzywione dachy, które nawiązują do tradycyjnej tajwańskiej architektury. W projekcie nie brakuje rozwiązań, które uczynią ośrodek kultury elastycznym i łatwym w użytkowaniu. Sala koncertowa zostanie wyposażona w ruchomy sufit, który umożliwi dostosowanie akustyki pomieszczenia do aktualnych potrzeb. Teatr natomiast został zaprojektowany tak, aby umożliwić organizację każdego rodzaju przedstawień – od klasycznych, w których aktorzy znajdują się na scenie, a widownia zajmuje przeznaczone dla niej miejsca siedzące, aż po nowoczesne formy sztuki teatralnej, zacierające granice między widzem a aktorem.

Performing Arts Building, zdj. Santiago Caltrava
Performing Arts Building, zdj. Santiago Caltrava
Performing Arts Building, zdj. Santiago Caltrava

 

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.