Nowy projekt biura Foster + Partners, kompleks biurowy ICÔNE, przeszedł w fazę realizacji. Budynek stanie w dzielnicy Belval w Luksemburgu.
Pierwsze plany budynku zostały opublikowane już w 2018 roku. W ostatnim czasie biuro ujawniło nowe wizualizacje projektu, w których uwzględniono konieczne poprawki i detale. Budynek o łącznej powierzchni 18 800 m2 ma zachwycać doskonale rozplanowanym oświetleniem i wszechobecną zielenią. Architekci wierzą, że stały dopływ naturalnego światła z zewnątrz i kontakt z roślinami, będzie sprzyjał wydajnej pracy i utrzymaniu pozytywnego nastawienia. Elastyczny układ budynku pozwoli nabywcom na swobodną aranżację pomieszczeń i zaprowadzanie ewentualnych zmian w przyszłości.
ICÔNE, zdj. Foster + Partners
„Projekt ma za zadanie stworzyć otwarte, elastyczne przestrzenie robocze, które odpowiadają dzisiejszym nowym modelom pracy” – powiedział Darron Haylock z Foster + Partners.
„Atrium, przestrzeń wypełniona zielonym światłem, będąca w dużej mierze towarzyskim sercem projektu, zapewni dobrą komunikację i dynamiczną atmosferę do wspólnej pracy i zabawy. Obecność roślinności, naturalna wentylacja i estetyczna spójność pozwolą pracownikom łatwo kontaktować się między sobą i będą sprzyjać dobremu samopoczuciu” – dodaje.
ICÔNE, zdj. Foster + Partners
Nad projektem studio Foster + Partners pracowało wraz z lokalną praktyką Beiler Francois Fritsch. Kooperacja stworzyła budynek złożony z dwóch skrzydeł otaczających centralne atrium. Wyróżniająca się prostokątna fasada i dach podkreślający siatkę strukturalną nadają budynkowi spójny, industrialny wygląd. Wyzwaniem, które stało przed zespołem projektowym, było również to, by projektem ICÔNE nie zaburzyć architektonicznej spójności dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, zadbali więc o to, by budynek wizualnie współgrał z otaczającymi go biurowcami, przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności i oryginalności.
Platforma uni zaprasza projektantów do podjęcia niezwykle trudnego zadania, którym jest zaprojektowanie hospicjum dla dzieci. Obiekt ma odpowiadać na potrzeby fizyczne i psychiczne małych pacjentów, zapewniać im komfort, przestrzeń do zabawy, spotkań i kontaktu z naturą.
Zlokalizowany nad warmińskim jeziorem dom projektu studia BIAMS łączy w sobie różnorodność i harmonię. Ten doskonale przemyślany budynek przyciąga oryginalnością, będąc przy tym niezwykle funkcjonalny. Dom horyzontalny nad wodą oferuje swoim mieszkańcom bezpośredni kontakt z naturą – bujną zielenią i spokojnym krajobrazem jeziora.
Koncept doświadczenia i zawłaszczenia kosmosu przez człowieka od lat rozbudza wyobraźnie wielkich i mniejszych tego świata, od przywódców państw, przez pracujących dla nich naukowców, po nastolatków zaczytujących się w książkach Lema. Teraz po marzenia o kolonizacji planet układu słonecznego sięgają również architekci i projektanci. Czy doczekamy realizacji ich projektu?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.