Rozwiązanie konkursu na HOPE Dental Center w Rwandzie

Rozwiązanie konkursu na HOPE Dental Center w Rwandzie

Zwycięski projekt HOPE Dental Center

Platforma Archstorming ogłosiła zwycięzców konkursu na projekt HOPE Dental Center. Konkurs zbierał projekty budynków kliniki dentystycznej i instytutu szkoleniowego dla pozarządowej organizacji non-profit His Hands On Africa, gwarantującej pomoc mieszkańcom krajom Afrykańskim.

Jury składało się z profesjonalistów z doświadczeniem w realizacji projektów architektonicznych w trudnych warunkach Afryki. Do grupy ekspertów należeli między innymi Mpheti Moroleje z MMA Design Studio, Patrick Schweitzer z S&AA, Alice Tasca z Active Social Architecture i Felix Holland z Localworks. Spośród nadesłanych propozycji, jury nagrodziło trzy najlepsze. Przyznało również dwanaście wyróżnień, w tym dwa specjalne.

Zwycięski projekt HOPE Dental Center

Pierwsza nagroda została przyznana zespołowi z Dubaju w składzie: Sebastiano Baldanow, Nazish Pathan i Ashlon Frank. Projekt ten składa się z trzech oddzielonych od siebie stref, rozmieszczonych tak, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca i zapobiec niepotrzebnej wycince drzew. Sama klinika została zaprojektowana według najnowszych trendów w architekturze. Prosta, geometryczna bryła, otoczona roślinnością, zapewni lokalnym mieszkańcom dostęp do opieki dentystycznej.

Zwycięzca drugiego miejsca w konkursie na projekt HOPE Dental Center

Projekty, które zajęły drugie i trzecie miejsce również charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Za drugi nagrodzony projekt odpowiada zespół z Brazylii, do którego należą Raissa Gattera, Danilo Pena Maia, José Henrique Carrari Filho and Thais de Freitas, zaś za miejsce trzecie Uran Sokoli z USA.

Zwycięzca trzeciego miejsca w konkursie na projekt HOPE Dental Center

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.