Ruszyły prace nad Global Office Park w Katowicach

Ruszyły prace nad Global Office Park w Katowicach

Global Office Park, zdj. Cavatina Holging

Trzy szklane wieże powstaną na krzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki. Za projekt odpowiadają architekci z zespołu Cavatina Holging.

Rozwiązanie przestrzenne zespołu zabudowy w Global Office Park, tj. układ budynków jako trzech wież na wspólnym podium, został podyktowany przez uwarunkowania prawa miejscowego. Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników, została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu” – mówi współtwórca projektu Jan Juraszczyk.

cavatina-global-ext-taras-v2b
Global Office Park, zdj. Cavatina Holging

„Założeniem projektowym było, aby wysokościowe wieże biurowe, mimo ich bliźniaczej bryły, sprawiały wrażenie obiektów o różnym kształcie i proporcji - aby przełamać monotonię i powtarzalność zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Stąd też decyzja o rezygnacji z prostopadłościennych kształtów na rzecz trapezowego rzutu oraz miękkich narożników nawiązujących do katowickiej moderny. Dla uzupełnienia tej idei, budynki "ubrano" w fasadę o falującym układzie - błyszczącą łuskę wyłaniającą się z gładkich szklanych tafli” – dodaje architekt.

global-retail
Global Office Park, zdj. Cavatina Holging

Dwa z trzech budynków będą zajmowane przez biura i siedziby firm. Razem zaoferują nabywcom i najemcom ok. 60 tys. m2 powierzchni. W trzeciej wieży znajdzie się 650 luksusowych mieszkań i lokale usługowe.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.