Słoneczny Pawilon w Canary Wharf

Słoneczny Pawilon w Canary Wharf

The Sun Pavilion, zdj. Gareth Gardner

Brytyjska artystka Morag Myerscough stworzyła kolorowy pawilon dla londyńskiej dzielnicy finansowej Canary Wharf. Jak twierdzi autorka, instalacja jest reakcją na złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem, której celem jest zachęcenie ludzi do bezpiecznego spędzania czasu poza domem.

The Sun Pavilion znajduje się na Montgomery Square w dzielnicy finansowej, której architektura charakteryzuje się surowością i nowoczesnością, w pobliżu cylindrycznego drapacza chmur One Park Drive projektu studia Herzog & de Meuron. Pawilon powstał w ramach programu letniego programu kulturalnego Canary Wharf.

The Sun Pavilion, zdj. Gareth Gardner

 

Zbudowana z drewna z metalowymi markizami instalacja zaoferuje mieszkańcom Londynu scenę i część wypoczynkową, w której można zjeść lunch, spotkać się z przyjaciółmi lub posłuchać muzyki na żywo. „Pawilon jest odpowiedzią na przebudzenie życia kulturalnego, na które mamy nadzieję tego lata” – mówi Morag Myerscough. „Naszym celem jest to, aby ludzie bezpiecznie spędzali wspólny czas”.

The Sun Pavilion, zdj. Gareth Gardner

 

Kolorowy i niezwykle dynamiczny projekt celowo kontrastuje z otoczeniem. Jego znakiem rozpoznawczym – oprócz nasyconych kolorów – jest motyw słońca. Jak mówi twórczyni, „słońce oznacza energię i przynosi radość, której wszystkim nam brakuje”. Energetyczny design, w który została wkomponowana roślinność, ma zachęcić przechodniów do odwiedzenia pawilonu, a także relaksu i zabawy.

The Sun Pavilion będzie można odwiedzać do października 2021.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.