SHIFTING HORIZONS 3.0. Konkurs

SHIFTING HORIZONS 3.0. Konkurs

Plakat wydarzenia

Platforma UNI zaprasza miłośników architektury do udziału w konkursie SHIFTING HORIZONS 3.0. Wyzwanie projektowe jest świadectwem na zaangażowania architektury w sprawy społeczne, odpowiadając na kryzys migracyjny w Wenezueli.

Masowe wysiedlenie Wenezuelczyków będzie trwało tak długo, jak siły opresyjne pozostaną u władzy. Ponieważ społeczność międzynarodowa określa tę sytuację po prostu kryzysem regionalnym, globalna pomoc i wsparcie nie są udzielane Wenezueli. W chwili obecnej setki tysięcy migrantów z Wenezueli szuka swojego miejsca w ponad 17 krajach. Służby zdrowia i struktury administracyjne tych krajów muszą podwoić swoje wysiłki, aby pomóc imigrantom. Czy w tak trudnej sytuacji architektura może odegrać rolę społeczną?” – piszą organizatorzy.

Jak podają statystyki, z Wenezueli każdego dnia ucieka od 500 aż do 700 obywateli. Zadaniem konkursowym SHIFTING HORIZONS będzie zaprojektowanie ośrodka dla uchodźców, który wesprze osoby uciekające z Wenezueli i pomoże im zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Choć konkurs nie ma charakteru realizacyjnego, jego głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi publiczności na problemy uchodźców z całego świata.

Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.