Saleforce Tower. Ekologiczna wieża w centrum Syndey

Saleforce Tower. Ekologiczna wieża w centrum Syndey

Saleforce Tower, zdj. Foster + Partners

Ukończono realizację projektu wieży biurowej autorstwa Foster + Partners. Salesforce Tower będzie stanowić centralny element zrewitalizowanej dzielnicy Sydney, w której po przebudowie znajdą się nowe drogi dla pieszych, a także przestrzenie handlowe i usługowe.

W 2017 roku Foster + Partners zostali wybrani zwycięzcami międzynarodowego konkursu na projekt nowej wieży biurowej dla Circular Quay w Sydney. Budynek miał powstać pomiędzy ulicami George i Pitt, nieopodal portu. Wieża wpisuje się w panoramę Sydney dzięki wzorowi na jego fasadzie, zaczerpniętym z okolicznych wieżowców. Charakterystycznym elementem fasady są również przeszklone windy, które pozwolą użytkownikom na podziwianie panoramy miasta.

Saleforce Tower, zdj. Foster + Partners

 

Wewnątrz budynku swoje miejsce znajdą różnorodne firmy - od nowych start-upów po duże przedsiębiorstwa. Przestrzenie biurowe bez kolumn pozwolą pracownikom na spędzanie czasu w jasnych wnętrzach z widokiem, a także pomogą w łączeniu społeczności, ułatwią komunikację i współpracę oraz będą gwarantować dobre samopoczucie, a co za tym idzie – wydajność pracowników.

Saleforce Tower, zdj. Foster + Partners

 

Budynek został zaprojektowany tak, aby optymalizować zużycie energii i być przyjaznym dla środowiska. Jego twórcy ubiegają się o przyznanie mu najważniejszych międzynarodowych certyfikatów, w tym NABERS, Green Star, a także Platinum WELL Core.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.