San Diego i Tijuana z tytułem World Capital of Design 2024

San Diego i Tijuana z tytułem World Capital of Design 2024

zdj. https://home2024.com/

Światowa Stolica Designu to inicjatywa wyróżniająca miasta za konstruktywne wykorzystanie wzornictwa do napędzania zmian społecznych, kulturowych i środowiskowych oraz poprawy ogólnej jakości życia mieszkańców. W tym tygodniu ten zaszczytny tytuł został przyznany San Diego i Tijuanie. Jury doceniło widoczne w tych metropoliach strategie projektowania skoncentrowane na człowieku.

San Diego i Tijuana to dwa nadmorskie, graniczące ze sobą miasta w USA i Meksyku. Szacuje się, że granicę pomiędzy nimi każdego dnia przekracza aż 150 000 osób. Miasta są połączone górami na wschodzie i Oceanem Spokojnym na zachodzie. Pomimo umownej granicy miasta są częścią jednej metropolii, a ich mieszkańcy podkreślają jedność i spójność ich kultur.

Przyznanie tytułu San Diego i Tijuanie poprzedzą dziesiątki wydarzeń na terenie obu miast. Ta całoroczna seria wydarzeń publicznych, konferencji, szczytów politycznych i warsztatów będzie katalizatorem prawdziwej wymiany pomysłów między mieszkańcami miast i osobami z zewnątrz. W nadchodzących miesiącach odbędą się wartościowe warsztaty prowadzone przez członków społeczności i sesje edukacyjne, które zachęcą do zaangażowania się w tworzenie wspólnego gruntu i kultywowanie tradycji. Miasta planują rozpocząć swoje „rządy” od uroczystych ceremonii, którym będzie towarzyszył międzynarodowy festiwal uliczny.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.