Savarin. Baśniowy projekt kompleksu w Pradze

Savarin. Baśniowy projekt kompleksu w Pradze

Savarin w Pradze, zdj. Heatherwick Studio

Heatherwick Studio przedstawia wizję kompleksu Savarin. Projekt przestrzeni publicznej niedaleko praskiego Placu Wacława urzeka niespotykaną przytulnością.

Nowe serce Pragi?

„U podstaw leży stworzenie dużej nowej przestrzeni publicznej, otaczającej zabytkową XVIII-wieczną halę jeździecką. Oprócz renowacji tej hali i innych zabytkowych obiektów, stworzymy trzy nowe, dynamiczne budynki, które będą otaczały ten dziedziniec. Schodkowe zielone tarasy i schody umożliwią ludziom chodzenie po budynkach aż po same dachy, odsłaniając nieoczekiwane nowe przestrzenie i widoki na miasto” – mówi odpowiedzialny za projekt Thomas Heatherwick.

savarin-arcade-credit-heatherwick-studio-and-pixelflakes
Savarin w Pradze. Proj. Heatherwick Studio

Wizja architektów obejmuje duże zielone przestrzenie publiczne oraz budynki, w których będą mieścić się sklepy i biura. Choć zaprojektowane przez designerów budynki są nowoczesne, doskonale korespondują z pięknem Starego Miasta w Pradze. Architekci widocznie postawili na rzadko widywane w przestrzeniach publicznych drewno, co dodaje całemu przedsięwzięciu szczypty baśniowości.

savarin-palace-credit-heatherwick-studio
Savarin w Pradze. Proj. Heatherwick Studio

Czy Savarin ma szansę stać się nowym sercem Pragi? O tym przekonamy się po ukończeniu inwestycji.

savarin-riding-hall-credit-heatherwick-studio-and-pixelflakes
Savarin w Pradze. Proj. Heatherwick Studio
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.