Sejima and Nishizawa and Associates dla moskiewskiego Garażu

Sejima and Nishizawa and Associates dla moskiewskiego Garażu

Hexagon, zdj. SANAA

Muzeum Sztuki Współczesnej Garaż w Moskwie zapowiedziało budowę nowego pawilonu wystawienniczego. Za projekt nowego obiektu odpowiedzą architekci z praktyki Sejima and Nishizawa and Associates.

Nowy pawilon Muzeum, który stanie tuż obok głównego budynku instytucji, będzie nosić nazwę Hexagon. Budynek o powierzchni 9500 metrów kwadratowych ma być miejscem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Jego wnętrza pomieszczą trzy galerie, bibliotekę, księgarnię i kawiarnię, a także otwarty dla wszystkich dziedziniec.

Hexagon, zdj. SANAA

 

„Muzeum Garaż, podobnie jak nasza praktyka, zawsze kładło duży nacisk na projekt przestrzeni publicznych i jego związek z historią. Hexagon ma szczególny urok i staraliśmy się to podkreślić w naszym projekcie” – mówią Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa ze studia SANAA.

Projekt studia SANAA nawiązuje do neoklasycyzmu. Architekci postawili na pełne klasy i umiaru formy, powtarzalność i geometrię. Elewacje budynku będą pozbawione elementów dekoracyjnych, dzięki czemu całość nabierze prawdziwie eleganckiego charakteru. Budynki zostaną połączone wizualnie i formalnie z dziedzińcem, który będzie miejscem spotkań wielbicieli sztuki i miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu.

Hexagon, zdj. SANAA

 

Przestrzenie podziemne zostaną zaprojektowane zgodnie ze współczesnymi standardami efektywności energetycznej. Wykorzystane w projekcie duże wysokowydajne szyby cechują się ogromną odpornością na warunki atmosferyczne, wytrzymają zatem surowe rosyjskie zimy, jak i letnie upały. W projekcie zostanie również wykorzystany nowoczesny system ogrzewania, który pozwoli oszczędzić niemal 50% energii potrzebnej do ogrzania Muzeum w chłodne dni.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.